Поділитися публікацією:

фото: prostir.ua

Додати на дитячі ліжка у дитячих садках та подумати про облаштування спортивних майданчиків біля навчальних закладів – такі пропозиції обговорювали під час засідання бюджетної комісії Калуської міської ради.

 Цьогоріч на програму розвитку освіти у Калуші було передбачено 1,7 млн. гривень. А на ступного року планують передбачити 870 тис. гривень, інформують ”Вікна”.

Проте суттєво зростають видатки на зарплату у зв,язку із підняттям мінімальної заробітної плати.

Так, якщо цього року на зарплату освітянам потрібно 101 млн гривень, то наступного потрібно 157 млн гривень.

Наступного року на придбання меблів для шкіл і садків планують передбачити 199 тис. гривень. З них 127 тис. гривень – для шкіл, і 72 тис. гривень — для ДНЗ.

— Цього року ми закупили меблі для їдалень ЗОШ №№ 4 і 5, для класів – ЗОШ №№ 2, 10, 6, 7, 1, — розповіла заступник начальника управління освіти Леся Кобзан.

Депутати поцікавилися, скільки коштів передбачено на ліжечка для садків і яка у них потреба.

З’ясувалося, що потрібно замінити 47 ліжок у садках, які не в аварійному стані, але застарілі морально. Вартість одного ліжка – тисяча гривень.

Однак, на наступний рік коштів на придбання ліжок у ДНЗ коштів не передбачили.

— 50 ліжок нам вкрай потрібно замінити. Але нам потрібно замінити й інші меблі. Жоден ДНЗ на 100% не забезпечений меблями – як, наприклад, три відкриті групи у ДНЗ «Журавлик», — повідомила заступник міського голови Любов Максимович.

Вона зауважила, що потреби в освіті – значні. І вони постійно корелюються. Проте треба виходити з можливостей бюджету.

— Коли говорять, що на потребу освіти, щоб “закрити” якесь питання, потрібно 500 тис. гривень, а при цьому на укладання бруківки на якійсь вулиці використовують 800 тис. гривень, то я вважаю, що ви некоректно доносите інформацію до міського голови, — зауважив управлінцям голова бюджетної комісії Юрій Тимків.

— Я вас підтримую, — запевнив міський голова Ігор Матвійчук, який на хвилину зайшов на засідання комісії. – І коли до мене почнуть надходити ваші звернення, я скажу: ми купуємо ліжечка. Треба робити не щось одне, а все.

За словами Любові Максимович, потрібно приступати до облаштування спортивних майданчиків біля шкіл. А депутат Володимир Павлів запропонував залучити до цього підприємців та калушан. Адже спортивні майданчики використовують не тільки школярі.

Леся Кобзан зауважила: наступного року три навчальні заклади святкуватимуть ювілеї. До цих дат вони можуть отримати додаткове обладнання.

— Загалом, святкувати ювілеї – багато клопотів, але вигідно. Бо з різних бюджетів надходять кошти, — зауважила Леся Кобзан.

Раніше йшлося, що калуським освітянам планують виплачувати надбавки й у 2017 році.


Поділитися публікацією: