Поділитися публікацією:

Відразу кілька українських політиків сьогодні звинуватили главу Національного банку Валерію Гонтареву в дестабілізації фінансової системи України і закликали до її відставки. Слід зазначити, що це далеко не перші заяви подібного роду. Хто і коли з політиків обіцяв зайнятися звільненням Гонтаревої дивіться нижче.

«Слово і Діло» відібрало ряд цікавих обіцянок щодо відставки Гонтаревої з різних приводів і причин, які були дані останнім часом.

У число противників чинної глави НБУ з недавніх пір увійшов народний депутат і крупний власник Сергій Тарута. 18 листопада 2016 року Тарута передав НАБУ докази зловживань Гонтаревої, чим виконав відповідну обіцянку.

Сергій Тарута також пообіцяв 18 жовтня ініціювати створення ТСК з розслідування діяльності голови НБУ Гонтаревої. Ця обіцянка знаходиться в процесі виконання.

У число особливих шанувальників Гонтаревої можна сміливо зараховувати народного депутата Олега Ляшко. «Слово і Діло» зафіксувало відразу чотири обіцянки невгамовного радикала по персоні Гонтаревої. Правда всім з них присвоєно статус «Не виконано», що дозволяє засумніватися в намірах головного радикала країни.

Ще в березні 2015 року Ляшко заявив, що фракція «Радикальної партії» «кістьми ляже» щоб Гонтарева була звільнена з посади. За словами депутата, вона втратила кредит довіри інвесторів, учасників ринку та українського суспільства.

Тоді ж Олег Ляшко заявив, що фракція «Радикальної партії» 2 березня не буде голосувати ні за один урядовий законопроект, поки Гонтарева не буде відправлена у відставку. Як то кажуть, де Ляшко і де Гонтарєва.

У лютому 2105 року народний депутат максим Поляков дав запевнення, що міжфракційне депутатське об’єднання «Депутатський контроль» ініціює відкриття кримінального провадження щодо дій Гонтаревої. Це обіцянка виконана шляхом звернення в прокуратуру 17 квітня 2015 року. Тоді було відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст.364 КК (зловживання владою або службовим становищем) відносно керівництва НБУ та інших посадових осіб.

Є у глави НБУ серед народних депутатів і заступники. Однак таких значно менше. «Слово і Діло» змогло зафіксувати тільки одну обіцянку політика про не підтримку відставки голови НБУ. 26 жовтня 2016 року народний депутат України Андрій Іванчук запевнив, що фракція «Народного фронту» не підтримає відставку голови НБУ Валерія Гонтаревої. За його словами, це абсолютно незаконно і навіть якщо така постанова буде проголосована в парламенті, вона не матиме юридичних наслідків.

З іншими обіцянками українських політиків щодо звільнення керівництва НБУ дивіться нижче в графічному матеріалі:


Поділитися публікацією:
Теги: