Поділитися публікацією:

фото: http://imi.org.ua/

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення вирішила оштрафувати радіо “Шансон” за трансляцію пісні, що вихваляє російський військово-морський флот. Таке рішення Нацрада ухвалила 22 грудня, повідомляє “Детектор медіа”.

На думку членів Нацради, це є пропагандою органів держави-агресора. Тому вони вирішили оштрафувати радіо “Шансон” на 25% розміру ліцензійного збору за “заклики до розв’язання агресивної війни або її пропаганди та/або розпалювання національної, расової, релігійної ворожнечі та ненависті”. Орієнтовна сума штрафу становитиме близько 300 тис. грн.

Це не перший випадок, коли Нацрада фіксує в ефірі радіо “Шансон” пісню з прославлянням держави-агресора. 14 серпня регулятор почув на радіо пісню Аріни Крамер “Сегодня все спокойно” (“Спецназ”), у якій прославляється російський спецназ. 24 листопада Нацрада розглянула результати позапланової перевірки і вирішила пробачити радіо “Шансон” цей інцидент: регулятор узяв до відома наявність порушень і зобов’язав мовника більше їх не припускатися. Але станом на той момент уже була призначена позапланова перевірка через пісню Дениса Майданова.

Нагадаємо, згідно з новими нормами законодавства, що набули чинності в листопаді 2016 року, за низку найбільших порушень (їх перелік визначений законом) Нацрада має накладати на мовників штраф у розмірі 25% ліцензійного збору, не застосовуючи перед тим санкцію попередження. За менш грубі порушення Нацрада може стягувати з мовників штраф у розмірі 10% або 5% ліцензійного збору, але тільки після оголошення мовникам попередження. Раніше Нацрада в усіх випадках могла стягувати штрафи виключно після попередження.


Поділитися публікацією: