Поділитися публікацією:

Президент Петро Порошенко передав 17 картин Рубенса, Тінторетто, Пізанелло, Карото і Мантеньї, які були викрадені злочинцями із музею Кастельвеккіо міста Верона у листопаді 2015 року.

 Художні цінності були затримані Державною прикордонною службою України у травні цього року при підготовці до переправи на територію Молдови і таким чином були врятовані, інформують ”Вікна” з посиланням на прес-службу Президента України.

Після виявлення творів мистецтва, Глава держави дав доручення заступнику глави Адміністрації Президента Костянтину Єлісєєву зв’язатись з італійськими партнерами та запросити експертів для підтвердження автентичності полотен та узгодження формальностей, пов’язаних із їхньою передачею. Згідно з документами, які були надані прикордонною службою і військовою прокуратурою, загальна вартість цієї колекції перевищує 16 млн євро.

Звертаючись до присутніх у Готичному залі музею Ханенків, де до цього часу перебували картини, Петро Порошенко привітав із завершенням усіх офіційних процедур та необхідних експертиз та передачею шедеврів італійських художників.

«Жахлива трагедія сталася, коли картини найкращих майстрів людства – Рубенса, Тінторетто, Белліні – були вкрадені з музею міста Верона. Я думаю, що це ніби як частину серця вкрали у цього міста. Але завдяки ефективній співпраці прокуратури, слідчих, прикордонників, інших українських правоохоронців вдалося не лише перекрити канал контрабанди мистецьких цінностей, не лише затримати контрабандистів, але й знайти ці  безцінні твори мистецтва, які ми сьогодні, після завершення всіх офіційних процедур, повертаємо нашим італійським друзям», – сказав Петро Порошенко.

Президент подякував уряду Італії, посольству Італії за люб’язну згоду продемонструвати в музеї Ханенків ці 17 безцінних картин українцям:

«За декілька тижнів десятки тисяч українців, гостей міста та нашої країни мали можливість подивитись та насолодить цими творами».

За словами Глави держави, сьогодні, коли ці картини повертають Італії, відбулись дуже плідні переговори, які дозволять встановити братні та ефективні стосунки між українськими і італійськими музеями, театрами і це буде на користь дружби між нашими країнами, між українським та італійським народами.

Петро Порошенко наголосив на важливості підтримки Італією України в умовах військової агресії на Сході нашої країни.

a3cdd0c263a4b62e203d9e8b9a132fd5_1482322210_extra_large__large

«Я хотів би подякувати уряду Італії, італійському народу за тверду і послідовну позицію підтримки суверенітету, територіальної цілісності і незалежності нашої держави під час агресії Росії проти України, під час незаконної анексії Криму», – сказав він.

Глава держави зазначив, що Італія продемонструвала свою позицію і під час голосування відповідної Резолюції декілька днів тому на Генеральній Асамблеї ООН, і під час ухвалення надзвичайно важливого рішення щодо продовження санкцій проти країни-агресора. Україна також цінує позицію Ради ЄС і всіх 28 країн-членів, включно з Італією, в тому числі і при прийнятті рішення щодо безвізового режиму для українців.

Президент також висловив думку про доцільність скористатись візитом представників італійського уряду та муніципальної влади для початку переговорів про встановлення побратимських зав’язків між українськими містами і перлиною провінції Венето – Вероною.

f2dfa23bb7c2cde9b54502663bdb7b7b_1482322210_extra_large__large

«Впевнений, що сьогодні ми також започатковуємо дуже ефективну і надійну співпрацю між Україною та Італією в галузі культури», – зауважив Глава держави.

Міністр культурної спадщини, культурної діяльності і туризму Італії Даріо Франческіні погодився із Президентом, що викрадення цих шедеврів стало великою трагедією для всієї Італії:

«Страх ніколи не повернути ці надзвичайні шедеври був дуже сильним».

Міністр зазначив, що завдяки співпраці між українськими та італійськими правоохоронними органами стало можливим повернути ці безцінні картини.

«Сьогодні для нас велике свято, яке продовжиться і у Вероні, у зв’язку із поверненням цих справжніх скарбів на Батьківщину», – сказав він та відзначив важливість затримання злочинців, які тепер понесуть покарання за посягання на світову спадщину.

Він висловив сподівання, що Президент матиме нагоду відвідати музей Верони, щоб побачити ці шедеври, повернені Україною.

Даріо Франческіні зазначив також, що уряд Італії налаштований на подальшу підтримку європейських прагнень України і вирішенні питання безвізового режиму для українців. Міністр висловив сподівання, що українсько-італійська співпраця, зокрема у сфері культури, розвиватиметься та міцнішатиме у майбутньому. За його словами, відбулась дуже продуктивна зустріч з Міністром культури України Євгеном Нищуком та іншими колегами, де були окреслені напрямки та ініціативи співпраці, в тому числі щодо підготовки спеціалістів у різних сферах культури.


Поділитися публікацією:
Теги: