Поділитися публікацією:

фото: brovary.pravo-znaty.org.ua

Перші вибори у об’єднаних територіальних громадах Івано-Франківської області відбулись переважно з дотриманням законодавчих вимог, а виявлені в день голосування порушення не мали системного і масового характеру.

З 64 виборчих дільниць невчасно для проведення голосування 18 грудня відкрилася тільки одна. Через те, що ранкове підготовче засідання ДВК №260395, що у селі Нижній Вербіж Коломийського району, тривало довше запланованого членами комісії часу, виборча дільниця для голосування відкрилася з незначним запізненням. Проте цей факт, не перешкодив всім виборцям, які прибули на 8 годину, реалізувати своє право голосу. Після незначного очікування всі згадані виборці реалізували своє активне виборче право, інформує “Галка”.

Більш масовим порушенням у розрізі області були невчасно усунуті з вулиць населених пунктів агітаційні матеріали. Такі факти зафіксовані на виборах у Нижновербізькій і П’ядицькій сільських об’єднаних громадах, Більшівцівській селищній громаді та Тлумацькій міській. Це порушення виникло внаслідок недобросовісного виконання органами місцевого самоврядування обов’язку, покладеного на них частиною 11 статті 60  Закону України  «Про місцеві вибори», яка  зобов’язує їх  з 24 години останньої п’ятниці, що передує дню голосування, зняти агітаційні матеріали.

Крім того, на виборах голови місцевої ради Матеївецької громади у виборчому бюлетені допущено помилку у відомостях  про кандидата. Замість «Харбіст Дмитро Михайлович» у бюлетені було вказано «Харбіст Дмитро Михайлівич». Але це незначна технічна помилка, яка не могла мати впливу на хід голосування і встановлення результатів голосування.

Значно серйознішу помилку у виборчому бюлетені було допущено відносно кандидата у депутати  Нижньовербізької сільської ради Миронюка Василя Івановича. У відомостях про кандидата було невірно зазначено місце роботи, освіту та місце проживання. Така помилка могла мати вплив на хід голосування, оскільки через неправильно вказані дані, виборці могли сприйняти кандидата за іншу особу.

На місцевих виборах у Витвицькій об’єднаній громаді спостерігачами виявлено два факти неправомірного включення до витягу з списку виборців громадян. У селах Слобода Болехівська та  Липа,  дільничні виборчі комісії №260258 та №260259 надали низці виборців право проголосувати за місцем перебування лише на підставі заяв, без доданих до них довідок з медичної установи про стан здоров’я.

Спостерігачами ОПОРИ була отримана інформація про видачу бюлетенів виборцям, які мали правого голосу за кандидатів у депутати в територіальному виборчому окрузі №2, бюлетенів для голосування за кандидатів у депутати в територіальному виборчому окрузі №3 на виборах місцевої ради Тлумацької міської об’єднаної громади. Зважаючи на те, що виборці одного округу могли проголосувати за кандидатів іншого територіального виборчого округу, це могло вплинути на коректність результатів при підрахунку голосів на виборчій дільниці № 260787 в межах згаданих територіальних виборчих округів. ОПОРА звертається до Національної поліції з проханням перевірити цю інформацію на наявність ознак правопорушення, а саме на наявність ознак порушення частини 1 статті 158-1, тобто надання виборчого бюлетеня особі, яка не мала права його отримувати.

Зважаючи на вищенаведені факти порушень допущених частиною дільничних виборчих комісій, ОПОРА констатує невисокий рівень фахової підготовки членів виборчих комісій, який пов’язаний з тим, що суб’єкти, які делегували своїх представників у ДВК не провели з ними належної підготовчої роботи. Внаслідок цього дільничними виборчими комісіями допускалися процедурні порушення під час організації голосування, підрахунку голосів та встановлення результатів виборів.

Загальна явка виборців у Івано-Франківській області становить 47,95%:

Тлумацька об’єднана територіальна громада – 48,67%

Більшівцівська об’єднана територіальна громада – 64,89%

Витвицька об’єднана територіальна громада – 70,09%

Космацька об’єднана територіальна громада – 44,42%

Матеївецька об’єднана територіальна громада – 47,21%

Нижньовербізька об’єднана територіальна громада – 35,50%

П’ядицька об’єднана територіальна громада – 38,59 %


Поділитися публікацією:
Теги: