Поділитися публікацією:

У понеділок, 26 грудня, урочисто перерізали стрічку на вході до оновленої котельні на вулиці Військових Ветеранів, 8А. Тут замінили котли та здійснили повну автоматизацію за кошти ЄБРР та уряду Швеції.

Директор «Теплокомуненерго»  Василь Рущак розповів, що протягом літніх місяців до сьогодні проведено повну реконструкцію та модернізацію котельні. Тут встановлено чотири котли італійського виробництва загальною потужністю 8 мегават, пише “Галка”.

Тепер котельня працюватиме у цілковито автоматичному режимі – без персоналу. Раніше задля її обслуговування доводилося додатково залучати дев’ятьох осіб.  Всі дані автоматично передаватимуться  на аварійно-дистпетчерську службу.

kotelnya-viyskovih-veteraniv-5307

Споживачами тепла від цієї котельні  є 21 житловий будинок, два дошкільні навчальні заклади, реабілітаційний центр, вечірня школа та бюджетні організації.

За словами Василя Рущака, протягом останніх двох місяців порівняли роботу нового обладнання зі старим, яке працювало минулого опалюваного сезону:

«Економія електричної енергії складає 90-100%, тобто ще так раз. У частині споживання газу – 5-8% економії, води – 3-4% порівняно з минулим періодом».

Вартість нового оснащення котельні 499 тисяч євро, орієнтовно 14,5 мільйонів гривень. За чотири-п’ять років ці кошти мали б окупитися.

«Старий котел залишили. Буде як  музейний експонат. Колись будемо сюди приводити дітей, внукам показувати яка була система у 80-тих та 90-тих роках», – зауважив Рущак.

Це перша котельня, яку модернізували за співфінансування Євробейського банку реконструкції та розвитку. Наступні етапи проекту – котельні на  Медичній та Тролейбусній. Всього у місті мають здійснити вісім подібних  проектів.  В наступні три-чотири роки надіються провести повну модернізацію системи теплопостачання у місті.

kotelnya-viyskovih-veteraniv-5310

 «Цей проект є комплексним. Він передбачає не лише реконструкцію котелень, а й заміну теплотрас на нові попередньо ізольовані труби. І що дуже важливо – встановлення індивідуальних теплових пунктів, які мають забезпечити регулювання тепла безпосередньо в будинках, що також забезпечує  суттєву економію», – додав представник ЄБРР Ігор Князев.

Від імені банку він подякував всім, хто долучився до модернізації котельні  – генпідряднику французькій фірмі Enertex, «Теплокомуненерго», місту, яке виступило гарантом,  та уряду Швеції, який дав місту величезний грант – три з половиною мільйони   євро.

kotelnya-viyskovih-veteraniv-5317

Котельня на Військових Ветернів працює на газі, тому що є проблеми з доставкою сировини.  Інші  будуть працювати на біопаливі.

Міський голова Руслан Марцінків сказав, що питання номер один – це споживання газу і відносин з «Накнафтогазом».

“В нас іншого шляху як перейти на біопаливо і бути незалежними, наскільки це можливо, немає. Найближчий великий проект, крім Медичної, це котельня на вулиці Тролейбусній. Вона має повністю перейти на біопаливо і працювати вже в наступному опалюваному сезоні”, – повідомив мер.

kotelnya-viyskovih-veteraniv-5318

kotelnya-viyskovih-veteraniv-5319

kotelnya-viyskovih-veteraniv-5320

kotelnya-viyskovih-veteraniv-5327

kotelnya-viyskovih-veteraniv-5335

 


Поділитися публікацією:
Теги: