Поділитися публікацією:

На майдані Шептицького 26 грудня пластуни показово передали Вифлеємський Вогонь Миру Патрульній поліції  та «Муніципальній варті» Івано-Франківська.

Старша пластунка Віта Курчак розповіла, що ця акція є традиційною. Щороку українські пластуни виконують місію поширення Вифлеємського вогню. Його вже вручили громаді міста під час відкриття новорічної ялинки, міським та обласним депутатам, католицькому  костелу Христа Царя. Далі вогонб отримає Катедральний собор і  з 1 січня його можна буде взяти у всіх церквах міста.  Цей вогонь символізує мир і злагоду

Заступник командира роти патрульної поліції Роман Даньків  подякував всім пластунам. Він сказав, що вогонь відвезуть   в управління поліції, де він буде сяти, його будуть оберігати.  Вогонь  буде допомагати  підтримувати мир у місті.

“Він символізує для нас добро і щирість людей”, – сказав Даньків.

Очільник муніципальної варти Богдан Кухарук зауважив, що це зворушлива акція, оскільки  великий акцент роботи вони спрямовуємо на роботу з дітьми, зокрема, пластунами.

“Зараз створюємо новий штаб і вперше ми увійдемо туди з Вифлеємський вогнем”, – зазначив Кухарук.

Розповсюджувати Вифлеємський вогонь миру – це передріздвяна традиція,  започаткована у 1986 році австрійською телерадіокомпанією ORF. Акція створена, щоб з підтримати неповносправних дітей та усіх, хто потребує допомоги та уваги в передріздвяний час, пише vohon.plast.org.ua

Щороку представники ORF та австрійські скаути беруть Вогонь на місці народження Ісуса Христа у Вифлеємі, а далі транспортують його літаком до Австрії. Після урочистостей у Віденському Кафедральному соборі естафета передається до сусідніх країн.

Саме із рук в руки, від одного скаутського осередку до іншого, Вифлеємський Вогонь долає безліч кордонів і потрапляє до всіх, хто чекає на світло миру, яке єднає християн напередодні Різдва.

По Україні Вифлеємський Вогонь поширюють члени Пласту – Національної скаутської організації України.

vifl

vifl2

vifl3

vifl4


Поділитися публікацією:
Теги: