Поділитися публікацією:

20 грудня 2016 року на базі Управління культури, національностей та релігії Івано-Франківської ОДА відбулось засідання конкурсної комісії з добору генерального директора Національного музею народного  мистецтва Гуцульщини та Покуття імені Й. Кобринського, згідно оголошення про конкурс, опублікованого в обласній газеті «Галичина» від 08 листопада 2016 року.

Відповідно до документів, оприлюднених на офіційному сайті Управління, єдиним кандидатом на цю посаду була діюча директорка Ткачук Ярослава, що очолює музей з 1992 року.

Ярослава Юріївна Ткачук (1957 р.н.) народилася на Закарпатті. Вищу освіту здобула на факультеті журналістики Львівського університету імені Івана Франка. Працювала в науковій бібліотеці Ужгородського університету, науковим співробітником Закарпатського обласного краєзнавчого музею. З 1981-го року працює в Національному музеї народного мистецтва Гуцульщини та Покуття імені Й. Кобринського в Коломиї, на посадах молодшого, старшого наукових співробітників, була завідувачкою відділу, а з 1992 року його очолює. Рекомендаційні листи Ярославі Юріївні надали відомий мистецтвознавець Олександр Федорук та кафедра дизайну і теорії мистецтва Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.

Національний музей народного мистецтва Гуцульщини та Покуття імені Йосафата Кобринського було засновано у 1926 році. Під час Другої світової війни він був пограбований, відновив свою роботу у 1944 році. У цей час (перші повоєнні роки) фонди музею налічували понад 5 тисяч зразків народної творчості, в бібліотеці зберігалися цінні видання та документальні пам’ятки. Чимало колекцій було визнано радянськими функціонерами непрофільними або навіть «антирадянськими» чи «політично шкідливими», керівництво музею не раз звинувачували в націоналізмі. Тоді ж з фондів музею було вилучено значну кількість національних пам’яток високої історичної та мистецької цінності. У 1950 році на переробку паперовій фабриці було передано 1 629 унікальних видань, таврованих як “націоналістичні”. У 1950-х роках частину колекцій музеюбуло виділено до спецфонду, а на подвір’ї музею спалили близько 10 тисяч раритетів, стародруків та книг «з українським національним ухилом». У 1996 році музей отримав свою сучасну назву, у 2009 році – статус Національного. У теперішній час (2-а половина  2000-х років) зібрання Національного музею народного мистецтва Гуцульщини та Покуття імені Й. Кобринського музею нараховує близько 50 тисяч одиниць зберігання, що репрезентують усі види традиційного народного мистецтва гуцулів та покутян.

Джерело: МУЗЕЙНИЙ ПРОСТІР


Поділитися публікацією:
Теги: