Поділитися публікацією:

Джерело:kakotvet.com

У новому році кожен з нас вже склав нові фінансові плани і бажає наблизитися до них максимально швидко. Але найчастіше доводиться не один місяць відкладати на них кошти. Проте варто пам’ятати, що є те, у чому можна собі відмовити, збираючи на “блакитну мрію”, і чого себе ні в якому разі не можна позбавляти. 

На думку психологів, навіть для досягнення самої заповітної мети не можна переводити сім’ю на режим жорсткої економії. Позбавляючи себе щоденних гараздів у гонитві за радістю в майбутньому, ви перестаєте розуміти, навіщо потрібно ходити на роботу, адже гроші ви все одно не можете витрачати. В результаті настає апатія до всього, що відбувається, в тому числі — до самої мети.

Відкладаючи кошти на купівлю житла/авто протягом 5-10 років, радять не робити тайм-аут у саморозвитку. Без добавки до бюджету неможливо досягнення довгострокової дорогої мети. І знайти додатковий заробіток, піднятися по кар’єрних сходах або змінити роботу на більш високооплачувану можна, лише пройшовши навчальні курси чи семінари.

Якщо ви відпочиваєте рідше, ніж раз в рік і коротше двох тижнів, то істотно зменшуєте мотивацію на досягнення поставленої мети. Ви повинні дозволяти собі хоча б бюджетний відпочинок на дачі або на курорті дикуном. Головне, щоб ви могли абстрагуватися від роботи і щоденних турбот.

При зборі коштів на довгострокову покупку розваги бути повинні. Кілька років без кінотеатру чи ковзанки відчутною добавки до суми “на квартиру” не принесуть, зате відберуть смак до життя в цілому і інтерес до досягнення мети зокрема.

Проте можна скоротити витрати на нові меблі та побутову техніки і відмовитися від дорогого одягу і взуття.

Якщо ви збираєте на дороге подорож протягом 6 місяців – 1 року, то не варто економити на процедурах краси і заняттях з тренером. Така економія виллється в перспективі в ще більші витрати. Адже, вирушаючи у “далекі краї”, ви обов’язково захочете виглядати щонайменше на 100%. І якщо ви весь рік нехтували походами в салони і спортзал, то перед відпусткою вам доведеться витратити значно більше коштів.

Якщо ви плануєте поїздку в Домінікану або на Гаїті, то явно ваші доходи вищі від середніх, а отже, відмова від покупки, наприклад, смартфона класу люкс відчутної економії вам не дасть. Зате цей самообман призведе до зниження самооцінки, а можливо, і до погіршення позицій у вашому середовищі, що відбирає сили і суттєво псує настрій.

Можливо скоротити розваги до одного разу на місяць. На відміну від накопичень на житло та якісний автомобіль, коли кошти доводиться збирати часом не один рік, мета поїхати в екзотичні країни куди менш довгострокова. А значить, в цьому випадку урізати витрати на розваги можна без втрати радості. І навіть якщо ви не можете похвалитися мега-доходами, то дорога подорож — це, по суті, і є розвага, тільки з приставкою “супер”.

Якщо ви збираєте кошти на навчання дітей (3-5 років), не варто відмовляти в гуртках і секціях дитині, а також собі захоплюватися хобі. При цьому не давайте гроші в борг, моментами можна відмовити в матдопомозі близьким і скоротити витрати на подарунки. Звичайно, якщо мова не про екстренї ситуації.

На побутову техніку/меблі/ремонт (до 6 місяців). Не забороняйте собі спонтанні витрати в розмірі 10% від з/п, інакше це позбавить стимулу заробляти. Справа в тому, що витрати з одного боку мотивують підвищувати доходи, з іншого — дозвіл собі купити щось прямо зараз, а не в захмарному майбутньому, не відбирає смаку до життя (як наслідок — до досягнення мети), а так як на “маленькі радощі” буде йти незначна сума, то це не позначиться на бюджеті сім’ї.


Поділитися публікацією:
Теги: