Поділитися публікацією:

фото: bug.org.ua

Зимовий час дарує нам багато свят, снігу та радості, але разом з тим і немало холоду. Адміністрація Коломийської центральної районної лікарні повідомляє, що від 1 до 12 січня 2017 року семеро людей звернулися по допомогу в медичну установу, госпіталізовано було шість осіб із діагнозом обмороження. Згідно з  даними, поданими Коломийського бюро судо-медичної експертизи, в період з 1 січня двоє людей померло від обмороження, одна людина –  в наслідок переохолодження в кінці минулого року.

«Час перебування людини в лікарні залежить від ступеня обмороженння. Як правило, поступають люди із 3-4 ступенем. При 2-3 ступені, в середньому, потрібно два-три тижні, щоб вилікуватися. При 4 ступені інколи приходиться ампутувати обмерзлі місця. Все дуже індивідуально, в залежності від організму», – зазначив лікар-травматолог Андрій Вікторович Іванов.

Михайло потрапив у лікарню із обмороженням рук.

«Йшов із магазину, ніс пакети. На руках не було рукавиць, коли прийшов додому – почали пухнути руки», – розповідає хворий.

За словами травматолога ціна лікування теж залежить від того, який у пацієнта ступінь обмороження, чим важче обмороження, тим складніше лікування. В середньому – 500-600 грн в день. Якщо важка ступінь, загальне переохолодження і хворий потрапляє в реанімацію, то значно більше. Державою виділяються кошти, але їхня кількість обмежена. Коли приходиться хворому все купувати самостійно, то витрачаються тисячі, оскільки препарати дуже дорогі.

 Андрій Вікторович звертає увагу людей на те, що обмороження можна отримати і при плюсовій температурі. Якщо ноги мокрі і людина при цьому довго знаходиться на вулиці, то може обморозити кінцівки ніг, навіть при температурі +1-2 градуси.

Травматолог радить в період сильних морозів на дворі  перебувати не більше 15-20 хв, потім старатися зайти в приміщення погрітися. Ось кілька практичний порад:

  • Виходити на двір ситому, їжа – енергетичний запас, якщо є енергія – є сила боротися з холодом.
  • Одягатися по типу цибулини, кілька шарів одежі. Повітряний прошарок, який утворюється між одягом – поганий провідник холоду.
  • Взуття повинне бути вільне, щоб не стискало ногу і не заважало кровообігу.
  • Старатися, щоб було якомога менше відкритих частин тіла: на руках – рукавиці, обличчя – вкрите шарфом.
  • Бути тверезим і не курити.

Олена Гелетюк


Поділитися публікацією: