Поділитися публікацією:

Фото:newsyou.info

Джерело:ltava.poltava

Снігове ноу-хау! На полях Полтавщини помітили незвичний транспортний засіб. Це аеросани, які  сконструював полтавський винахідник Віктор Шахов.  На них він їздить на полювання.

Віктор Шахов з десяти років захоплювався моделюванням, збирав  болотоходи, пластикові і металеві човни. Вони відрізнялися від сучасних, бо не було тоді достатньо запчастин і матеріалів. Пізніше, розповідає,  вирішив сконструювати такий агрегат, який би допомагав у мисливстві та рибальстві. Вибрав аеросани.  Цю техніку задумував як універсальну:  взимку їздитиме на лижах, влітку-стане на поплавки.

Віктор Шахов, конструктор-винахідник:  Ця машина робилася більше для полювання і мисливства. Але жодного разу з неї не стріляли, бо я переконаний , що звір і мисливець мають бути в рівних умовах. Перший гвинт, який там стояв був саморобний, але на великих обертах видавав високі частоти, звуки не дуже приємні. А цей гвинт використовують на легких літаках та мотодельтопланах. Лижі в нього мені подарували друзі. Лижі-звичайні сноуборди з задньої сторони, а з передньої – це двойний сноуборд перерізаний пополам для покращення керованості.

Аеросани розраховані на двох, вагою вони 120 кілограмів, довжиною -3 і шириною близько 2 метрів.  Мають бензиновий двигун і здатні розвивати швидкість до 100 км/год. Середній розхід бензину – 10 літрів на годину.

Віктор Шахов, конструктор-винахідник: Прототип кабіни зроблений по кресленнях авіаційної харківської фірми, яка випускає легкі літаки. Вони надали мені обводи і ми їх втілили в життя. Двигун – австрійської фірми «Ротакс», але він пристосовувався до даної конструкції. Він був отриманий методом обміну на різні інші мої речі. Мені його надали люди, які займаються легкою авіацією.

За словами Віктора Шахова, його незвична зимова машина  викликає  інтерес оточуючих.

Віктор Шахов, конструктор-винахідник: Коли люди гуляють у вихідні дні, то звертаються з проханням прокатати, сфотографувати. Запитують, скільки коштує покататися.

Сам конструктор говорить, що транспортний засіб зроблений надійно. Прослужить ще не один десяток років. І хоча надходили пропозиції  продати його, аеросани для Віктора,наче дитя-не продаються.


Поділитися публікацією: