Поділитися публікацією:

Фото: ye.ua

Тлумацький районний суд виніс вирок у справі касирки “Ощадбанку” з селища Обертин, яка протягом 10 років обкрадала односельців.

Як повідомляли ЗМІ, фінансову аферу в Обертині Тлумацького району викрили в березні 2015 року.

Шахрайка працювала на посаді старшого контролера-касира територіального відділення ПАТ “Ощадбанк” в селищі Обертин Тлумацького району Івано-Франківської області з 1978 року.

У 2005 році жінка вирішила отримати грошову позику в знайомих. Використовуючи довірливі відносини, які в неї склались з жителями сел. Обертин та навколишніх сіл, в період з 2005 року до квітня 2014 року вона систематично позичала в них кошти, що оформляла договором позики грошових коштів у вигляді розписки, за умови виплати щомісячних відсотків за їх користування, після чого свої зобов’язання повністю чи частково виконувала.

Згодом жінка позичені кошти витрачала на погашення боргів перед іншими позикодавцями.

З квітня 2014 року жінка почала зичити кошти як на робочому місці, переконуючи клієнтів не класти кошти на депозит, а зичити їй під 3%, так і приходила до односельців додому та, втершись у довіру, зичила немалі суми. Вона віддавала борг іншим клієнтам “Ощадбанку” та позикодавцям. Однак тепер повертати кошти не збиралася, оскільки у розписках вона не вказувала термін повернення боргу. Деякі ошукані люди позичали шахрайці кошти не один раз.

Кілька з ошуканих клієнтів “Ощадбанку” планували обміняти гривні на долари, але горе-касирка переконала їх, що обміняє гроші по мірі надходження у касу валюти. Не отримавши жодного документа, клієнти залишали касирці значні суми у гривнях.

“У період з квітня 2014 року по лютий 2015 року включно своїми шахрайськими діями незаконно заволоділа коштами потерпілих на загальну суму 697 382,67 грн”, – йдеться у вироку.

У суді обвинувачена за ч. 2 ст. 190 ККУ (Шахрайство, вчинене повторно, або за попередньою змовою групою осіб, або таке, що завдало значної шкоди потерпілому) свою вину визнала частково. Жінка вважає, що шахрайства не вчиняла, а гроші людям не повернула, бо зріс курс долара США. Вона розповіла, що загалом з 2005 року позичала кошти приблизно у 150-200 людей, але не думала, що не зможе їх повернути.

Обвинувачена зазначила, що шкодує про скоєне і попросила її суворо не карати.

Суд визнав жінку винною і призначив покарання у вигляді двох років позбавлення волі. Вона зобов’язана сплатити на користь держави 7833,60 грн. процесуальних витрат.

Нагадаємо, що аферистка з банку видурила у при карпатців 10 мільйонів гривень.

Джерело: pravda.if.ua


Поділитися публікацією: