Поділитися публікацією:

Фото:  mon.gov.ua

Найближчим часом буде створено онлайн портал для скачування навчальних програм для вивчення шкільних предметів. Про це заявила міністр освіти та науки України Лілія Гриневич на зустрічі освітянами області. Розмова торкнулася реформ освіти, зокрема, концепції побудови нової української школи, розмірів заробітних плат, співпраці в умовах децентралізації, особливостей сертифікації педагогів.

Нова українська освітня концепція проголошує перехід від школи, де дітей завантажують знаннями, часто затеоретизованими, до школи, де в дітях формується компетентність. Про це заявила під час зустрічі з освітянами області міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.

Лілія Гриневич, міністр освіти та науки України:
«Сьогодні ми живемо з вами в інформаційну еру. І ті діти, які зараз навчаються в школі, через 15-20 років будуть оточені величезною кількістю джерел інформації. Знання тепер можна легко знайти. Питання, як правильно шукати знання, класифікувати їх і застосовувати».

Базове питання реформи — на що заслуговує українська дитина? На думку міністра, підростаюче покоління має отримати освіту, яка надасть більшу конкурентоспроможність, можливість відчути себе цивілізованою людиною. Освіту, яка навчить берегти своє здоров’я і навколишній світ, розмовляти різними мовами і плекати власну, працювати в команді, самореалізуватися і любити життя.

Зміни почали відбуватися ще торік, зокрема, перегляд програми початкової школи, яку розвантажили від зайвих теоретичних знань, які не відповідали віковим особливостям дітей, а в хрестоматіях додали нові тексти сучасних українських письменників.

Лілія Гриневич, міністр освіти та науки України: «Зміни були запропоновані всім однакові. Але впровадження цих змін залежить винятково від вчителя. Вчителя, який заходить до класу, закриває за собою двері і залишається наодинці з дітьми. І тут ми маємо чудові відгуки від багатьох батьків, від шкіл, навіть ці невеликі зміни, наскільки вони осучаснили цей процес навчання в початковій школі на користь української дитини».

Гриневич каже, на користь української дитини в масштабах України, надійшли держані субвенції в 300 млн грн. на закупівлю природничо-тематичних кабінетів фізики, хімії та біології. Ще 200 млн. спрямовано на програму «Шкільні автобус» за схемою: 70% фінансування від держави, 30% — місцеві бюджети.

Лілія Гриневич, міністр освіти та науки України: «Таким чином ми маємо в системі освіти побудувати синергію співпраці органів місцевого самоврядування і держави. Ц все буде можливо, якщо ми будемо допомагати один одному і головне, не мовчати, якщо не відбуваються обіцяні речі».

Джерело: gorod.cn.ua


Поділитися публікацією:
Теги: