Поділитися публікацією:

Фото: images.ua.prom.st

На Прикарпатті зростає кількість альтернативних електростанцій та приватників, які встановлюють сонячні станції на своїх будинках і продають електрику за вигідним “зеленим” тарифом.

Енергетики повідомляють про 70 альтернативних електростанцій на Івано-Франківщині.

При цьому 11 електростанцій сумарною потужністю 18,5 МВт перебувають у власності підприємств, а 59 станцій потужністю близько 0,9 МВт знаходяться у власності фізичних осіб.

За популярністю на Прикарпатті лідирують сонячні електростанції, їх нині в області 6. Найбільші знаходяться у Снятинському, Богородчанському, Тисменицькому районах та мають сумарну потужність 10,9 МВт, повідомляє прес-служба “Прикарпаттяобленерго”.

Гідроелектростанцій на Івано-Франківщини чотири – у Снятинському, Тлумацькому, Верховинському районах – загальною потужністю 2,9 МВт. Є одна біогазова установка на заводі “Даноша” на Калущині, потужністю 4,7 МВт.

Також минулого року поблизу села Шевченкове Долинського району розпочали будівництво першої в області вітрової електростанції, тут встановлять 6 вітряків. Будують також нові сонячні станції в Тисменицькому та Снятинському районах.

“Найчастіше прикарпатці встановлюють сонячні панелі на власних будинках та використовують “зелену” енергію для власних потреб, – зазначає заступник директора з технічного забезпечення продажу електроенергії ПАТ “Прикарпаттяобленерго” Віктор Гораль. – Якщо споживач не використовує виробленої альтернативним шляхом електроенергії, ми її купуємо за так званим “зеленим» тарифом”. Станом на 1 січня з нами укладено 59 таких договорів з виробниками альтернативної електроенергії”.

Енергетики зазначають, що для того, щоб підключити свою альтернативну енергоустановку до електромережі, споживачам потрібно звернутися у обленерго, замовити відповідну послугу та оплатити її. Далі у визначений законом термін буде проведено роботи з приєднання та облаштовано точку обліку.

Нагадаємо, що “зелені” тарифи встановлює Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг.


Поділитися публікацією:
Теги: