Поділитися публікацією:

Фото: ar.volyn.ua

З 1 січня 2017 року в Україні 366 об’єднаних територіальних громад розпочали жити в нових фінансових умовах, з новими повноваженнями та ресурсами, зокрема таких громад на Івано-Франківщині є 11. Це три ОТГ – Печеніжинська, Старобогородчанська і Верхнянська, які уже другий рік поспіль працюють у форматі об’єднання, і 8 ОТГ, що розпочали бюджетний рік за новими правилами: Білоберізька, Витвицька, Матеївецька, П’ядицька, Нижньовербізька, Більшівцівська, Космацька і Тлумацька.

Серед низки преференцій об’єднаних громад є інфраструктурна субвенція, гарантована державою, розмір якої торік становив 1 млрд грн. Зокрема, три прикарпатські ОТГ отримали майже 22 млн фінансової допомоги на розвиток інфраструктури.

За словами виконавчого директора Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України Юрія Стефанчука, відрадно, що об’єднані територіальні громади на ділі довели свою спроможність вирішувати самостійно питання місцевого значення і нести відповідальність за прийняті рішення. Адже, за інформацією Мінрегіонбуду, загалом в Україні ОТГ освоїли 95 відсотків коштів інфраструктурної субвенції. Прикметно, що на Прикарпатті об’єднані громади майже стовідсотково використали державну грошову допомогу, підтвердивши свою готовність до реалізації проектів розвитку. За ці гроші будували дороги, відкривали сучасні ЦНАПи, ремонтували школи і дитячі садки тощо. Тобто розвивали свої території і підвищували якість послуг. Наприклад, у Старобогородчанській ОТГ зуміли зробити капітальний ремонт двох шкіл, реконструювали приміщення під дитячий садок, збудували майже 2,5 км дороги та ін.

“Субвенцію з державного бюджету використовували для посилення економічної спроможності та забезпечення територіальної згуртованості громади”, – звернув увагу Юрій Стефанчук.

Регіональний консультант з юридичних питань(проект “ПУЛЬС”, який впроваджує Асоціація міст України за підтримки USAID), кандидат наук з державного управління, доцент ІФНТУНГ Марія Баран підкреслила, що нині громади повинні мислити категоріями проектів та діяти спільними зусиллями, оскільки саме це визначає їхнє майбутнє.

“З огляду на те, що нині втілити основні ідеї децентралізації Україні допомагає світова спільнота, громади можуть скористатися міжнародним досвідом та ресурсами щодо набуття навичок написання та управління проектами, – наголосила Марія Баран. –  Вміння писати та управляти проектами допоможе залучити для розвитку громад не тільки українські, а й закордонні інвестиції. Зазначу, що наші громади успішно справилися із цим завданням у 2016 р. Це свідчить про те, що люди готові змінювати мислення – мислити проектами, готові вчитися і не бояться перешкод, а це – запорука успіху. Є чимало програм, конкурсів, грантів, які можуть слугувати додатковим ресурсом для громад в усіх напрямах. Головне тепер – не зупинятися, а йти вперед, працювати для громади, краю та України”.

Джерело: kurs.if.ua


Поділитися публікацією:
Теги: