Поділитися публікацією:

Фото: blog.ebay-kleinanzeigen.de

Відтепер коломийська малеча зможе відвідувати християнський дитячий садок блаженної Тарсикії, який запрацював при Катедральному соборі УГКЦ, що по вулиці Театральна.

Це перший і єдиний християнський дошкільний заклад Коломийсько-Чернівецькій єпархії.

Садочок знаходиться в катехитичному центрі собору на третьому поверсі. Його відкрили за ініціативи адміністратора протоієрея Олександра Волощука. Такі заклади при церквах та монастирях відкривали ще у 19 ст.

DSC_0974

На День Cоборності Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський УГКЦ Кир Володимир Війтишин та владика Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ Василій Івасюк освятили новостворений садочок.

DSC_1010

“Серце радіє за те, як розвивається Коломия. Зокрема, приємним є сьогоднішнє відкриття садочка, – розповідає Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський УГКЦ Кир Володимир Війтишин. – Від себе і від духовенства хочу скласти подяку всім, хто спричинився своїми пожертвами, щоб відкрили цей вихований заклад. Нехай Бог благословляє цю добру працю, щоб ми змогли зробити ще багато справ для нашого краю”.

DSC_1009

“Світлої пам’яті владика Миколай (Сімкайло) починав будувати цей дім і сьогодні ми продовжуємо його справу, – зазначає владика Василій Івасюк. –  Майбутнє України – за нашими дітьми. Ми маємо працювати для спасіння своєї душі і гідно передати справу своїм дітям. Цей садок – перша ластівка, це великий позитивний меседж для всіх, що ми маємо будувати Україну у Бозі. Іншої дороги немає”.

DSC_1018

DSC_0986DSC_1052

Як зазначають у дошкільному закладі, їхня мета – з раннього дитинства прищеплювати дитині любов та повагу до Господа та батьків, всебічно розвивати дитину, створювати умови для виявлення здібностей дитини.

“Ідея створити християнський дитсадок зародилася у серпні і завдяки підтримці меценатів ми змогли в обмежений термін облаштувати приміщення, – коментує отець Олександр Волощук. –  Першу значну підтримку нам надав Богдан Станіславський. Потім ми звернулися до БФ “Покуття”, а точніше, до його засновника Андрія Іванчука, який теж протягом всього часу надавав нам велику фінансову підтримку. Ми старалися облаштувати все добротно, якісно, щоб згодом не довелося переробляти.  Щоб діти могли виховувалися у європейських умовах”.

DSC_1056

“Те, що тут зроблено, перевершує всі сподівання, – зазначив народний депутат Андрій Іванчук. – Вихованці цього садочка починають свій шлях, без перебільшення, з казкових умов. Що важливо – тут малеча виховуватиметься у Божій ласці. Їй тут прищеплять милосердя, звідси вона понесе релігію, культуру, це їй допоможе у майбутньому житті”.

DSC_1016

Садочок складається з двох вікових груп: молодшої (3-4 роки) та старшої (5-6 років). Заклад розрахований на 50 місць. На даний час тут виховуються 34 дитини. Навчання у дитсадку платне.

Переважно малюки проводитимуть час разом. Ділитимуться на дві групи – старшу та молодшу – лише під час занять.

“Сам процес виховання у захоронці буде формуватися на сімейних відносинах. Молодші тягнуться до старших. Старші вчать молодших. І так як брат з сестрою, усе як в родині”, – підкреслює отець Олександр Волощук.

У закладі працює логопед, а дітей навчатимуть англійської мови.

Також змалечею займаються дві монахині. Діти молитимуться двічі на день – зранку і ввечері.

DSC_0999

“Окрім християнського виховання, тут буде всебічний розвиток дитини, – розповідає вихователька дитсадка Анжела Ковцуняк. – Ми використовуватимемо методику виховання Монтессорі. Це одна з найвідоміших методик у світі. У нас працюватиме декілька відділів, такі як математика, логіка, географія… А дитина вже сама обере, чим їй цікаво займатися. У світі багато зла, а тут діти виховуватимуться у добрі, щирості, милосерді. Так, власне, зазначають й самі батьки”.

DSC_1079

Вже тиждень, як у дитсадку займається малеча. Як розповідає Ірина Малярчук – мати Каролінки, однієї з наймолодших вихованок, дитина задоволена заняттями і в кінці дня не хоче залишати дитсадок. “Важливо, що тут дитина зможе розвиватися всесторонньо, отримає максимум уваги, зможе знайти свій творчий потенціал, – зазначає жінка. – А ще тут створені прекрасні умови, комфортні для дитини. Зокрема, мобільні ліжка й столи з кріслами. Дитина не зможе травмуватися. Побутові умови відповідають визначеним стандартам”.

Розділяє захоплення дитсадком для донечки й коломиянка Мирослава Тимуляк: “Віддали сюди дитину, бо тут буде християнське виховання, що є важливим аспектом”.

DSC_0993

DSC_0994

DSC_0997

DSC_0989

DSC_0988

DSC_0990

DSC_0975

Вікторія МАРТИНЮК

Фото: Олександра ЩЕРБАКОВА-ОЛІЙНИК

Джерело: dzerkalo.media


Поділитися публікацією: