Поділитися публікацією:

Фото: data:image

Згідно офіційної відповіді Прокуратури, за чотирнадцять місяців жодного прізвища службових осіб не названо, про підозру нікому не оголошувалось.

Тим не менш, Військова прокуратура Західного регіону не заперечує факт досудового розслідування і запевняє, що вживаються вичерпні заходи щодо всебічного, повного та неупередженого дослідження всіх обставин вчинення даних кримінальних правопорушень та прийняття рішення в найкоротший термін. Водночас, у ході досудового розслідування особам про підозру не повідомлялося, запобіжні заходи не обирались. Хто ж ці таємничі службові особи, і чому їх так важко притягнути до відповідальності?

Нагадаємо, що за інформацією «Версій», до справи має безпосереднє відношення екс-перший заступник голови ОДА Сергій Басараб. В 2015 році Департамент містобудування та архітектури Івано-Франківської облдержадміністрації уклав угоди на суму майже 40 мільйонів гривень з приватним підприємством «Брати КІП». ПП«Брати КІП», в свою чергу, уклало угоди субпідряду із фірмою «Глобалкарпати-Еко» (м.Костянтинівка Донецької області). Угоди, які уклало ПП «Брати КІП» з різними суб’єктами господарювання, є предметом розслідування, яке провадить Військова прокуратура Західного регіону. Власником ПП«Брати КІП» є Петро Проців, брат Миколи Проціва, який ще минулого року керував Службою автомобільних доріг області, а з 11 травня 2016 року керує ПП«Брати КІП».

Саме Сергій Басараб в 2015 році організовував виробничий процес, здійснював контроль за якістю будівельних робіт на будівництві фортифікаційних споруд і саме Басараб, перебуваючи на посаді заступника голови ОДА, лобіював свого часу призначення Миколи Проціва на посаду керівника САД області. (детальніше в публікації «До багатомільйонних розтрат бюджетних коштів, передбачених для фортифікаційних споруд в АТО, причетний Сергій Басараб?»)

На всі оборудки навколо спорудження фортифікаційних споруд свого часу звертав увагу й Правий Сектор, який опублікував заяву, в котрій звинуватив керівництво Івано-Франківської ОДА (в тому числі й Сергія Басараба) в причетністю створення “бізнес-центру”, який прикривав схему відкачування державних коштів та займався вимаганням з підприємців надання коштів і волонтерської допомоги для будівництва фортифікаційних споруд на Сході України. Щоправда далі гучної заяви справа не пішла.

А втім, 13 квітня 2016 року суд задовільнив клопотання старшого слідчого відділу слідчого управління військової прокуратури Західного регіону України Порушника В. щодо надання дозволу для тимчасового доступу до речей і документів, за матеріалами досудового розслідування. Почалися обшуки. За інформацією «Версій», обшук провели і в помешканні високопосадовця ОДА.

Втім, незважаючи на вилучення у фігурантів справи документів та інших речових доказів(за інформацією Військової прокуратури) та гучні заяви у ЗМІ, Військова прокуратура нікому не оголосила про підозру й не вжила жодних запобіжних заходів.

Сергій Басараб далі спокійно працює заступником голови обласної ради і представляє громади Прикарпаття. Таким чином, – далі має змогу, так чи інакше, впливати на слідство.

Підприємства, які пов’язані з цією «оборудкою» продовжують працювати на державних тендерах і мають можливість й надалі вибудовувати нові схеми, наче нічого й не сталося.

Чому не названі фігуранти справи, чому не оголошено про підозру, чому не обрано запобіжних заходів? На думку кваліфікованих юристів все це можна пояснити одним – за чотирнадцять місяців роботи Військова прокуратура не змогла назбирати достатньо доказів, щоб притягнути когось до відповідальності. Що це – халатність, невміння (небажання) працювати чи щось інше? Питання риторичне…

Тим часом, заступник голови Івано-Франківської ОДА Марія Савка підписує розпорядження про надання Військовій прокуратурі Західного регіону України дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в постійне користування із зміною її цільового призначення із земель промисловості, транспорту, зв’язку, енергетики, оборони та іншого призначення на землі житлової та громадської забудови, для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку. Іншими словами, ІФОДА дозволила Військовій прокуратурі Західного регіону України збудувати в центрі міста (вул. Чорновола,9) багатоквартирний житловий будинок… Дивне співпадіння, чи не так?


Поділитися публікацією:
Теги: