Поділитися публікацією:

Фото:museum.if.ua

«Feel Ukraine» або «Відчуй Україну» – Міжнародний проект під такою назвою об’єднав молодь із 6 країн світу задля ознайомлення з культурними традиціями України.

Гурт юних мандрівників розпочав своє знайомство з нашою країною під час зимових свят з Івано-Франківська. Цими ж днями їхній шлях пролягав через Коломию, і, звичайно, привів їх до скарбниці народного мистецтва – Національного музею та його філії – музею писанкового розпису.

З традиційним мистецтвом іноземних гостей знайомила не тільки авторка цих рядків, а й інші науковці установи. Яскравим доказом того, що автентичне мистецтво складає основу сучасної творчої традиції Україні, є майстер-класи для гостей від відомих народних майстрів.
Кераміст у шостому поколінні творчої династії, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України Сергій Никорович продемонстрував виготовлення керамічного посуду. Перед захопленими поглядами китайців, єгиптян, турків, йорданців руки майстра створювали з грудки звичайної глини справжнє художнє диво: мисочку, свічник, пташку-свищик. Гості ж уроку залишили на цих виробах свої автографи на згадку про візит до Музею, зокрема традиційні для їхніх культур символи: єгипетське око фараонів, китайські ієрогліфи-побажання успіхів, щастя тощо.
Унікальною здатністю вишивати найменші в Україні мініатюри (1550 стібків в одному квадратному сантиметрі) здивував іноземних гостей лауреат «Книги рекордів України», викладач кафедри дизайну Косівського інституту декоративного і прикладного мистецтва Валерій Малиновський. За прикладом майстра, зацікавлені туристи зробили свої перші мініатюрні хрестики на полотні та поділилися розповідями про власні творчі традиції, зокрема китайського традиційного двостороннього вишиття на шовку.
Наприкінці дня для іноземної молоді відчинила свої двері і школа писанкового розпису у філії Національного музею. Після ознайомлення з писанковою колекцією науковий співробітник Ірина Блонська запросила гостей створити власні писанки, кожна з яких згодом помандрує разом з автором далеко за межі України, несучи красу українського традиційного мистецтва у віддалені куточки земної кулі.
Джерело: hutsul.museum

Поділитися публікацією:
Теги: