Поділитися публікацією:

Фото: image.112.ua

Відомі діячі з Галичини та Донеччини стали героями соціальних постерів “Нас єднає Україна”.

Автор проекту, журналістка зі Львова Мар’яна П’єцух спробувала розвіяти міфи про історичну, мовну, ментальну та культурну різницю між цими регіонами, інформує “Українська правда. Життя”.

На 18 постерах попарно співставлені вихідців з Донбасу та Галичини.

Кожна пара героїв об’єднана певним гаслом, яке близьке як для донеччан, так і галичан. Їх об’єднує “традиція”, “історія”, “співучість”, “мова”, “відвага”, “честь”, “жертовність”, “одержимість”, “незламність”.

“Обличчями” проекту стали українські письменники, бійці, співаки, священики, волонтери, ветерани УПА й АТО – Дмитро Білий, Мар’яна Савка, Юлія Куліненко, Соломія Чубай, Владислав Кириченко, Юрій Філюк, Ірен Роздобудько, Ігор Жук та інші.

Мар’яна П’єцух пояснює, що спочатку на цю ідею її підштовхнуло упередження з боку галичан відносно людей, що приїхали шукати притулок від війни на західну Україну.

“Була ціль показати, що люди з Донеччини такі ж українці, як і ми. Це спроба вплинути на поширені стереотипи про “донецьких” як “недоукраїнців” чи “недопатріотів”.

Цей проект, сподіваюсь, став відкриттям для тих, хто ніколи не був на Донбасі, не цікавився відомими прізвищами донеччан та раніше малював собі середньостатистичний образ “донецького” у вигляді замурзаного шахтаря чи кримінального елемента”, – зазначає автор.


Поділитися публікацією:
Теги: