Поділитися публікацією:

Фото: yaremche.co.ua

Галичанин Володимир В’ятрович пропонує «декомунізувати» три весняних свята, які дістались у спадок від радянського минулого, – Міжнародний жіночий день, День міжнародної солідарності трудящих та День Перемоги.

Директор Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович повідомив, що незабаром на громадське обговорення винесуть новий проект закону «Про державні свята в Україні».

«Найближчим часом будемо виставляти на громадське обговорення це питання. Головним завданням в цьому напрямку буде, дійсно, впорядкування цих свят, тому що у нас календар вже наповнений новими українськими національними святами, а старі радянські свята все одно залишаються. Все це вимагає певного упорядкування. Я думаю, що в цьому році депутати підтримають нашу ініціативу і приймуть цей закон» – заявив Володимир В’ятрович в інтерв’ю «Апострофу».

Серед кардинальних змін науковець-історик назвав скасування кількох радянських свят, серед них 8 березня, 1 та 9 травня.

«Я думаю, що нам не варто говорити про таке державне свято, як 1 травня. Також поступово і точно треба переводити акцент з 9 травня на 8 травня. Я переконаний, що не варто робити державним і святковим днем 8 березня, – зауважив науковець. – На державному рівні повинні відзначатися, напевно, тільки ті свята, які відзначають події, які були переломними, надзвичайно важливими для України як держави – День незалежності, День Конституції . А не якісь свята, які дісталися нам у спадок від радянського минулого».


Поділитися публікацією:
Теги: