Поділитися публікацією:

Фото: svitkarpat.org

Народний депутат від партії “ВОЛЯ” Юрій Дерев’янко та косівські активісти Петро Іванишин, Андрій Ониськів і Петро Пліхтяк взяли участь у нараді в Міністерстві екології та природних ресурсів щодо передачі земель в постійне користування Національному природному парку “Гуцульщина”.

Про це повідомила прес-служба партії.

Головним досягненням наради, на думки активістів “ВОЛІ”, стало те, що представники влади пообіцяли дослухатися до думки місцевих мешканців під час виготовлення проекту формування території парку.

“Ми домоглись того, що будуть прислухатися до думки громад. Як громада визначить межу цього Національного парку, так і буде”, – підкреслив голова екологічної комісії та депутат Пістинської сільської ради Петро Пліхтяк.

Депутат Косівської районної ради Петро Іванишин підкреслив, що активісти “ВОЛІ” підтримують створення національного парку, але “з чистого аркуша”, узгодивши все з людьми.

“Це треба їхати на місця, до громади, до сільських голів, до депутатів і там погоджувати, а не створювати парк у високих київських кабінетах”, – вважає він.

Народний депутат Юрій Дерев’янко обурився тим, що за цими земельними ділянками стоять конкретні власники, серед яких і народні депутати з різних політичних сил. При цьому люди, які відповідали за виготовлення документації, не понесли жодного покарання.

Петро Пліхтяк додав, що фактично вже 15 років на території НПП “Гуцульщина” незаконно здійснюється господарська діяльність і вирубуються ліси.

Активіст та житель села Пістинь Косівського району Андрій Ониськів обіцянки чиновників сприймає скептично.

“Сьогодні Національний природній парк “Гуцульщина” фактично існує, але юридично землі за ним не закріплені. 15 років парк намагався узаконити ці землі без згоди громад, що є грубим порушенням законодавства. Міністерство екології не повинно вказувати людям, як берегти природу, ми і так це знаємо та робимо. Ми готові до співпраці з новим керівництвом НПП “Гуцульщина” задля вирішення проблеми юридичного оформлення землі нацпарку. Для цього нам потрібно по кожному селу створити дискусійні майданчики, щоб врахувати думку громади, залучити всіх зацікавлених осіб, експертів, щоб якнайшвидше вирішити проблему”.

Петро Іванишин підкреслив, що головне завдання сьогодні – повернути довіру до Національного природного парку.

“Коли створювався парк, 8 сільських рад із 13 погодили межі. Зараз жодна з них не підписує. В Національному парку замість того, щоб зберігати природу і ліс, почали нищити і вирубувати більше, ніж лісгосп, а на місці вирубаних дерев почали виростати котеджі чиновників”, – заявив Іванишин.

“Національний парк з приходом нового директора повинен старатися повернути довіру і не дискредитувати  ідею самого національного парку”, – підсумував активіст.

Нагадаємо, Юрій Дерев’янко та активісти  неодноразово заявляли про необхідність зупинити масову незаконну вирубку карпатських лісів, зокрема в Національному парку “Гуцульщина”, оскільки це може призвести до екологічної катастрофи. Активісти проводили мітинги та акції протесту, щоб привернути увагу до проблеми.

В нараді 25 січня також взяли участь заступник міністра екології М. Кузьо, радники міністра, заступник голови ОДА Івано-Франківської області Валерій Крецул, заступник голови РДА Марчук, керівник департаменту екології, перший заступник начальника головного управління лісового та мисливського господарства Роман Олійник.


Поділитися публікацією: