Поділитися публікацією:

Фото: voladm.gov.ua

З ініціативи Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України відбулося засідання регіональної платформи «Проблемні питання бюджетного забезпечення громад та проекти законів для зміцнення місцевого самоврядування, які потребують першочергового схвалення».

У заході взяли участь народний депутат України, секретар Комітету Верховної Ради України з питань бюджету Володимир Шкварилюк, міські, селищні та сільські голови, очільники ОТГ Прикарпаття, представники обласної влади, виконавчий директор Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України Юрій Стефанчук та експерти.

У вітальному слові Юрій Стефанчук підкреслив, що питання розвитку місцевого самоврядування є пріоритетним у діяльності АМУ, зокрема Івано-Франківського регіонального відділення.

За його словами, упродовж 2016 року експерти АМУ розробили 61 проект нормативно-правових актів, спрямованих на вирішення проблем місцевого самоврядування. У результаті торік прийняли 5 законів та 7 урядових актів, які підготувала АМУ.

«Питання, які напрацьовані на місцях є підґрунтям для прийняття ефективних рішень на центральному рівні, тому надзвичайно важливими є дискусійні майданчики із законодавцями», – підкреслив Юрій Стефанчук.

«Держава дає нові інструменти наповнення доходів бюджету, які вже безпосередньо залежать від рішень, які приймають місцеві ради щодо встановлення ставок чи пільг по окремих податках. – наголосив Володимир Шкварилюк, – Зокрема до бюджетів міст обласного значення почали зараховувати: плату за адміністративні послуги; державне мито (в частині відповідних надходжень до міст); акцизний податок з роздрібного продажу тютюновими, алкогольними виробами та нафтопродуктів; податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Змінили також пропорцію відрахувань екологічного податку: 20% — до держбюджету, 80% — до бюджетів інших рівнів, з них до обласного бюджету 55 %, 25% – до бюджету міст. Завдяки цим новаціям бюджети додатково отримали чималі надходження. Зокрема у 2015 році: м. Івано-Франківськ – 109,3 млн. грн., м. Калуш – 22,0 млн. грн., м. Коломия – 19,6 млн. грн. У 2016 році: м.Івано-Франківськ – 143,3 млн. грн. м. Калуш – 32,4 млн. грн., м. Коломия – 31,3 млн. грн. Прикметно, що Коломия відповідно до соціологічних досліджень входила до десятка населених пунктів, чиї доходи за останні три роки росли найшвидше».

Учасники заходу обговорили питання формування місцевих бюджетів, бюджетного забезпечення громад і питання місцевого самоврядування, які потребують законодавчого врегулювання.

За підсумками регіональної платформи Івано-Франківське РВ АМУ спрямує напрацьовані пропозиції народному депутатові України, секретареві Комітету Верховної Ради України з питань бюджету Володимирові Шкварилюку задля вирішення місцевих проблем на законодавчому рівні.

Джерело: firtka.if.ua


Поділитися публікацією:
Теги: