Поділитися публікацією:

Фото: ukr.segodnya.ua

Напередодні нового року питання фінансування спільного комунального закладу медицини — Калуської ЦРЛ — знову розвело по різні боки барикад районну і міську владу та медиків ЦРЛ і районної лікарні. Не визначилися щодо єдиної суми і представники робочої групи.

Як повідомлялось раніше Калуська районна рада не виділила субвенції Калуській ЦРЛ. Пересічним мешканцям Калуського району, як і раніше, доводиться до лікарні йти з паспортом та ще і платити благодійні внески.
Суму фінансування депутати райради, можливо, погодяться на сесії, яка відбудеться 2 лютого.
Фінансування спільного комунального закладу медицини розглянули і під час засідання постійної депутатської комісії з питань соціально-економічного розвитку, інвестиційної діяльності, фінансів та бюджету, інформують ”Вісті Калущини”.

— Я був присутній на двох зустрічах робочої групи з узгодження суми медичної субвенції для передачі у вигляді міжбюджетного трансферту у бюджет Калуша з районного бюджету та бюджету Верхнянської сільської ради ОТГ для здійснення видатків для утримання об’єкту спільного користування — Калуської ЦРЛ, — прокоментував голова комісії з питань соціально-економічного розвитку, інвестиційної діяльності, фінансів та бюджету Василь Турчин. — Це, швидше, були не переговори, а з обох боків звинувачення. На другому засіданні робочої групи теж не дійшли до консенсусу, питання так і залишилося відкритим.

Голова районної ради Михайло Срібняк повідомив, що за суму трансферту голосуватимуть депутати на засіданні сесії.

— Наразі є 4 пропозиції: 3 мільйони, 7 млн 200, 14 млн, 9 млн, — прокоментував Михайло Срібняк. — Послухаємо на засіданні сесії одного головного лікаря, другого, депутатів. Відтак запропонуємо винести це питання на рейтингове голосування під час сесії. Щоб уникнути якогось ймовірного тиску на депутатів, пропонуємо зробити голосування таємним. Приготуємо спеціальні бюлетені, в яких треба буде проголосувати за один із 4 варіантів. Визначимося з сумою, відтак звернемося з пропозицією до міської влади про прийняття коштів. Якщо місто погодить суму трансферту, яку визначать депутати, підпишемо угоду.


Ці кошти — на заробітну плату і енергоносії. Чи сума трансферту буде більшою, чи меншою, покращення умов лікування в медзакладі для людей з сіл не буде. Щоб підтримати жителів району, моя думка, треба буде розробляти і приймати програму надання допомоги певним категоріям мешканців району на лікування. Можливо, кошти повертатимуться при пред’явленні чеків, можливо, напрацюємо інший варіант. Але над програмою треба працювати, це однозначно. Іншого виходу нема.

Джерело: visti-kalush.com.ua


Поділитися публікацією:
Теги: