Поділитися публікацією:

Фото: i.obozrevatel.com

2 тисячі гривень на місяць у літній період заробляє Іван. І це ще не межа, оскільки із сорока запланованих сонячних панелей, на даху будинку жителя Калуша встановлено поки 27, пишуть Версії з посиланням на fakty.ictv.ua.

При цьому  – які на вигляд рахунки за газ чи електрику – його родина давно забула.

Приборкати сонце Іван вирішив 5 років тому. Спочатку за 700 доларів придбав колектор – це  пристрій, який гріє воду. Працює він доволі просто – сонячне проміння нагріває реагент, який перетворюється на пару і вона гріє теплообмінник.

Колектор – його особиста інвестиція, вклав у нього заощаджені кошти. А ось сонячні панелі – це інвестиція його дітей.

Кожна з 27 панелей коштувала 4 тисячі гривень. Щоб заощадити, все монтували власноруч. Загалом усе обійшлося до 15 тисяч доларів, але нині мають з того постійний дохід.

Енергоощадність – це вибір не лише окремих домогосподарств, але й цілих поселень. Сільський голова Шевченкового показує металевого велетня. Тут триває будівництво першої на Прикарпатті вітрової електростанції, встановлять 6 вітряків.

Сьогодні село дочекалося інвестора. І вже отримало вигоду, за оренду землі до місцевого бюджету надходить понад 45 тисяч гривень. А в майбутньому селяни планують також заробляти на альтернативній енергії.

До речі, в Італії органічні відходи після переробки дають біогаз, енергію і тепло.


Поділитися публікацією:
Теги: