Поділитися публікацією:

Фото: naftogaz.com

В Україні все більше споживачів нарікають на якість газу. Фахівці переконують, що якість газу відповідає державним стандартам.

Не секрет, що споживачі часто скаржаться на якість газу. На запитання, чи можливо чимось “розвести” газ директор НДІ нафтогазової енергетики та екології ІФНТУНГ Максим Карпаш на засіданні про “Ініціативи прозорості у видобудівних галузях України за 2014-2015 роки” відповів: “Газ не розмішується нічим. По-перше, це небезпечно, а по-друге, це не можливо приховати. Від суміші газу з повітрям він може вибухати. Мені здається, що це фікція і міф, яким зручно оперувати. Він може гірше горіти, бо у нас, по-перше, старі родовища. По-друге, ми всі герметизуємо пластиковими вікнами квартири. Від цього у квартирі немає руху повітря. Це теж може стати причиною того, що падає ефективність горіння газу”.

На  запитання: чи не купує Україна російський газ тільки через інші країни, Максим Карпаш відповів: “Україна дійсно офіційно понад рік не закуповує газ у Росії. Це рішення не економічне, а скоріше політичне”.
Науковець пояснює, не можна сказати, що купується російський газ: “Ми споживаємо суміш газів; не можна точно сказати звідки він. Три-чотири роки і Україна зможе забезпечити себе газом самостійно”.

Джерело: gk-press.if.ua


Поділитися публікацією:
Теги: