Поділитися публікацією:

Фото ілюстративне

Кабінет міністрів України відтермінував початок дії постанови “Про державне регулювання цін на лікарські засоби” до 1 квітня 2017 року.

Про це повідомляє прес-служба міністерства охорони здоров’я, передають ”Вікна”.
Не готовими до реалізації постанови виявились фармацевтичні кампанії.

”Напередодні запровадження референтних цін на ліки представники фармацевтичної індустрії висловили занепокоєння, що для належного виконання зазначеного регулювання їм потрібний триваліший перехідний період для реалізації залишку лікарських засобів, на які поширюється регулювання цін”, – обґрунтовують своє рішення в уряді.

Раніше, задля забезпечення доступності ліків в Україні, МОЗ вирішив встановити максимальну референтну ціну виробника лікарського засобу по 21 діючій речовині. Цей крок повинен знизити вартість ліків та привести їх до рівня цін Польщі, Угорщини, Словаччини, Чехії, Латвії (саме ці країни були визначені як референтні для України).
Згідно з новим рішенням Кабміну, реферування цін увійде в дію одночасно з програмою відшкодування вартості лікарських засобів, передбаченою урядовою постановою “Про запровадження відшкодування вартості лікарських засобів”.
Система референтного ціноутворення дозволить знизити ціну на ліки, які використовуються при серцево-судинних захворюваннях, цукровому діабеті ІІ типу та бронхіальній астмі.
Запровадження такої системи є вкрай важливим, адже 65 % смертей в Україні трапляється саме через серцево-судинні захворювання.
Відповідно до протокольного доручення Кабінету Міністрів України від 1 лютого 2017 року, Міністерство охорони здоров’я та Міністерство економічного розвитку та торгівлі переглянуть Порядок розрахунку граничних оптово-відпускних цін на лікарські засоби на основі референтних цін з метою приведення таких цін до економічно обґрунтованих та подадуть пропозиції Кабінету Міністрів України.


Поділитися публікацією: