Поділитися публікацією:

Фото взято з інтернету

Оновлення змісту освіти є важливим викликом для України. На цьому, під час зустрічі з послом Естонської Республіки в Україні Гертом Антсу, наголосила міністр освіти Лілія Гриневич.

Міністр зазначила, що у 2015 році Естонія отримала дуже високі результати у міжнародному дослідженні PISA, посівши за напрямком Science третє місце у світі.

За словами Гриневич, підвищення якості викладання та вивчення природничих дисциплін є важливим пріоритетом Міністерства освіти. У бюджеті на 2017 рік закладено 300 млн на оснащення природничих кабінетів в опорних школах, створюються нові cтимули для талановитої молоді навчатися на педагогічних спеціальностях математично-природничого циклу.

«Оновлення змісту освіту – важливий виклик для нас. Ви вже цей шлях пройшли і зробили це більш ніж успішно. Зараз ми починаємо створювати нові освітні стандарти, крім того, нам потрібно буде змінювати мережу шкіл при створенні старшої профільної школи. На цьому шляху є свої пастки і з вашою допомогою ми зможемо їх оминути», – додала Лілія Гриневич.

У свою чергу керівник шкільної мережі Міністерства освіти і науки Естонії Калле Кюттіс, зазначив, що дійсно Естонія досягнула значних результатів, але зараз реформа ще продовжується. Він також підкреслив, що усі зміни неминуче зіштовхуються із супротивом, тому політично це є дуже складно.

«При реорганізації мережі ми зіштовхнулися зі значним спротивом місцевої влади, тому єдиним виходом у нашому випадку було будувати нові, сучасні старші школи-гімназії і приваблювати дітей в них. Це вдалося, таким чином школи, де діти навчалися як в базовій, так і в старшій, поступово реорганізовуються в базові школи», – зазначив Кюттіс.

Джерело: osvita.ua


Поділитися публікацією:
Теги: