Поділитися публікацією:

Фото ілюстративне

Вчитися ніколи не пізно. Ті, хто так вважає, 1 лютого розпочали «навчання» в Університеті третього віку, не зважаючи на свою вікову категорію «+». Замість студентського квитка – пенсійне посвідчення, замість нав’язаного навчального плану – власні пропозиції, замість нудних лекцій – цікаві і змістовні розмови з досвідченими фахівцями. Безкоштовний Університет третього віку для літніх іванофранківців ініціював «Галицький кореспондент», запланувавши для юних душею студентів сім актуальних факультетів: правової грамотності, здоров’я, психології, культурно-дозвільної діяльності та рукоділля, краєзнавства, літератури та катехитичних знань.

Першими студентами незвичайного вишу стали іванофранківці віком від 51 до 68 років, більшість з яких дізналася про можливість навчатися у «третьому віці» із соцмереж. Усі вони – активні й цікаві і, шукаючи спілкування та можливостей розвитку, в один голос зізнаються, що в Франківську явно бракує соціальних платформ по роботі зі старшими людьми.

DSC_6329

Пані Марії Федоришин, економісту за фахом, яка із виходом на пенсію «перекваліфікувалася» на доглядальницю за внуками. Знаючи непосидючий характер пані Марії, її похресниця розповіла про Університет третього віку, і жінка з радістю погодилася вступити на всі вісім факультетів водночас, зацікавившись актуальними темами. Розповідає, що не пропускає жодної можливості відвідати змістовні заходи в місті і щомісяця зустрічається в тісному колі колишніх однокласників – така традиція склалася роками. А тепер ще й буде «студенткою».

Перше заняття, присвячене здоров’ю, для перших охочих і спраглих знань провела доктор наук, професор, завідувач кафедри ендокринології Івано-Франківського національного медичного університету Надія Василівна Скрипник, яка вітаючи присутніх, зазначила, що те, що «ми починаємо наш університет із питань медицини – знаково, бо  на першому місці має бути здоров’я тіла і душі». Пропрацювавши в галузі ендокринології майже 30 років і будучи Головою асоціації ендокринологів Івано-Франківської області, Надія Василівна все про цю галузь знає все і перше заняття вирішила присвятити темі цукрового діабету. Адже, за її словами, кожен 11-й житель планети хворіє цим недугом, тож доводиться говорити навіть не про епідемію, а пандемією діабету.

DSC_6326

Акцентуючи на тому, що діабет – це не хвороба, а спосіб життя, Надія Василівна цікаво і доступно розповіла, як виявити недуг на ранніх стадіях, які симптоми та особливості перебігу, розвінчала міфи про те, що цукровий діабет начебто можна вилікувати, і застерегла від часто рекламованих «чудо-ліків» та 100% гарантії видужання від народних цілителів. Після доповіді зацікавлені ще довго розпитували пані професор на різні медичні теми, а колишній викладач, а тепер знову студент Євген Ямпольський навіть зізнався, що така зустріч для нього – «як щось Богом дане», адже, виявляється, чоловік ось уже кілька місяців розшукує Надію Василівну для консультації.

Наступне заняття в Університеті третього віку відбудеться 8 лютого і буде присвячене літературі.

DSC_6331

DSC_6355

DSC_6384

DSC_6386

DSC_6434

 

DSC_6358

DSC_6398

DSC_6422

Джерело


Поділитися публікацією:
Теги: