Поділитися публікацією:

Фото:  Громадське

В Авдіївці п’ятий день тривають обстріли, четвертий – немає світла, третій – води. Температура у квартирах не піднімається вище 16 градусів. Однак, на п’ятий день ситуацію в місті повністю контролюють рятувальники, поліція, місцева влада.

Учора в місті запрацювали пункти обігріву, а сьогодні працюють у цих пунктах і стаціонарні телефони, з яких можна подзвонити на будь-який номер будь-якого мобільного оператора. Людям роздають їжу, міряють тиск, дають ліки тим, хто цього потребує. Тим, хто хоче виїхати, пропонують безплатні автобуси до Маріуполя і Святогірська. Там же безкоштовно селять у пансіонати. Зранку вивезли дітей і літніх людей. Надвечір мали прибути наступні автобуси.

У Стару Авдіївку – квартал, найближчий до позицій військових, – все ще прилітають ГРАДи. Пошкоджено кілька будинків, поранено чоловіка і вбито жінку.

Громадське продовжує серію репортажів з Авдіївки, де перебувають  кореспонденти Анастасія Станко та Костянтин Реуцький.

На землі — осколки ГРАДів, мінометних снарядів, є навіть ті, які і досі не розірвалися

Фото: Громадське

Околиця Старої Авдіївки — найстарішого району міста, вулиця така ж стара. Людей наразі тут живе мало. Вночі на ці будинки знову снаряди — в землі воронки, подекуди завглибшки з половину зросту дорослої людини. На землі — осколки ГРАДів, мінометних снарядів, є навіть ті, які і досі не розірвалися.

Журналістка Громадського біля однієї з воронок на вулицях Старої Авдіївки Screenshot з відео

Військовий Збройних сил України з позивним «Туман» показує осколки, які лежать в снігу:

– Ця ніч пройшла трошки тихіше ніж попередні, бо була домовленість про припинення вогню з боку супротивника щоб вивезти поранених і загиблих. Але десь з другої ночі знову почали стріляти. Спочатку гаубіци, потім — «Ураган». Спочатку були «ГРАДи», але потім підтягнули «Урагани».

Зустрічаємо чоловіка, який живе з родиною на цій вулиці. Він уже вчетверте встановлює у вікнах скло, яке вилітає через обстріли. Цього разу, каже, вставляти нчого, адже вночі снаряди пошкодили будинок, стелю пробило наскрізь. Утім, покидати дім родина не планує, хоча в Авдіївці гучномовці й оголошують про таку можливість:

– Стільки років наживали, збирали копійки. Ми зараз виїдемо – нічого не залишиться буквально за два дні. Ви би покинули те, що 66 років наживали? Раніше ховалися у підвалі. Тепер сидимо в будинку, тільки якщо дуже близько падає, як от вчора, тоді з речами йдемо у підвал.

У цьому будинку осколками уже вчетверте повибивало вікна, пошкоджені стіни і дах

Screenshot з відео

Сусідський дев’ятирічний хлопчик Данило розповідає про свою ніч у підвалі:

– Ти не боїшся тут? Там дітей вивозять.

– Ні, я не буду нікуди їхати.

– Чого?

– Не хочу.

Біля пунктів обігріву в Авдіівці збираються черги

Фото: Громадське

Тим часом в Авдіївці біля пунктів обігріву збираються черги. Учора люди приходили поїсти та зарядити телефони, тепер тут можна ще й подзвонити зі стаціонарних телефонів та записатися на «евакуацію». Родинам з дітьми пропонують виїхати до санаторіїв у Святогірську, Маріуполі. Там їх можуть поселити безкоштовно.

Люди приходять погрітися та зарядити телефони

Фото: Громадське

Для когось місця не висчтачає. Літня жінка плаче, коли виходить з палатки обігріву:

– Ви хотіли виїхати?

– Так, завтра, але місць не вистачає. В Маріуполь.

– А чого туди?

– А куди?

– У вас там хтось є?

– Ні, нікого немає.

Тепер в пунктах обігріву можна подзвонити зі стаціонарних телефонів та записатися на «евакуацію»

Screenshot з відео

Тетяна Миколаївна записується на автобус до Слов’янська. Там у неї живуть діти та онуки – теж уже переселенці. Але всі живуть в однокімнатній квартирі, тому сподівається, що поселять безкоштовно. Сльози з’являються на очах, коли згадує, як добиралася до центру міста зі Старої Авдіївки:

– Ми йшли пішки просто під ГРАДами, осколки сипалися поруч. Мене Бог врятував, я вам чесно кажу. Кулями в нас обстріляний повністю весь дах.

– Холодно?

–  Звісно холодно. Фруктові дерева із саду зрізаємо і палимо. Груші, яблуні. Палимо фруктові дерева.

Родинам з дітьми пропонують виїхати до санаторіїв у Святогірську, Маріуполі

Screenshot з відео

Молода жінка з двома дітьми прийшла за гуманітаркою та зарядити телефони. Їхати нікуди не хоче – вже пожила в санаторіях в Одеській області, безоплатно селять не надовго, а знімати житло самим – дорого. Одній дитині — два роки, іншій – чотири місяці.

– Не страшно їм?

– Ні вони в мене молодці, не бояться. Коли стріляють тут, думають, що це грім гримить.

Джерело 


Поділитися публікацією:
Теги: