Поділитися публікацією:

Фото ілюстративне

Опубліковано новий світовий рейтинг університетів за рівнем їх присутності в мережі.

Webometrics Ranking of World’s Universities опублікував рейтинг світових університетів за рівнем їх присутності в мережі станом на січень 2017 року. Як відомо, результати досліджень Webometrics публікуються двічі на рік.

У процесі складання Webometrics Ranking of World’s Universities розробниками враховується кількість проіндексованих пошуковими системами сторінок сайту вищого навчального закладу, зовнішні посилання на нього, цитованість ресурсу, а також кількість завантажених на сайт файлів. Іншими словами, оцінюється змістовна та інформаційна складова web-сайту університету.

Розробники відзначають, що при складанні рейтингу показники відвідуваності та дизайн сайтів не враховуються.

Новий web-рейтинг університетів світу Ranking Web of Universities складений з урахуванням систематизованих даних, отриманих розробниками у січні 2017 року.

Світовий рейтинг охоплює 20 тисяч університетів та навчальних закладів з усього світу. Свої рейтингові web-місця отримали і 342 вищих навчальних заклади з України.

Згідно з результатами рейтингу найбільш присутнім в мережі українським вищим навчальним закладом є Київський національний університет ім. Шевченко.

Друге місце посів НТУ «Київський політехнічний інститут», третє – Сумський державний університет.

Четверте, п’яте і шосте місця в українському рейтингу отримали Харківський національний університет ім. Каразіна, Львівський національний університет ім. Франка та Одеський національний університет ім. Мечникова.

Сьоме і восьме місця посіли НТУ «Харківський політехнічний інститут» та Національний університет «Львівська політехніка».

Дев’яте місце в українському рейтингу отримав Національний авіаційний університет.

Десятий рядок за Тернопільським національним економічним університетом.

Разом з тим, варто зазначити, що українські університети поки не є світовими лідерами за показниками своєї присутності в мережі.

Показники топ-20 українських вищих навчальних закладів у Webometrics Ranking January 2017 (* місце у світовому рейтингу):

Перейти до рейтингу


Поділитися публікацією:
Теги: