Поділитися публікацією:

Фото ілюстративне

За сприяння Міністерства охорони здоров’я України, Національного інституту раку, Івано-Франківського національного медичного університету, департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації та Прикарпатського клінічного онкологічного центру, 2 лютого, у місті Яремче на база санаторію «Карпати» розпочалася дводенна науково-практична конференція з міжнародною участю «Роль хірургічного лікування на сучасному етапі розвитку онкології».

Учасників наукового форуму вітали заступник директора департаменту охорони здоров’я ОДА Микола Стовбан, ректор ІФ НМУ Микола Рожко та голова Національної асоціації онкологів України Юрій Думанський.

Микола Стовбан назвав серед досягнень онкологічної служби Прикарпаття за три останні роки тісну співпрацю практичної охорони здоров’я і науковців. Завдяки проведеній роботі за цей час було відкрито кабінети патології шийки матки, щитоподібної та молочної залози, де успішно працюють онкологи центру та професори медичного університету.

Як зазначив посадовець, Прикарпатський онкологічний центр повинен займатися не тільки питаннями надання медичної допомоги, але й розробляти стратегію як профілактики онкопатології так і покращення тих показників, які спостерігаються у світі, і в Україні зокрема.

Конференція складалася з пленарного засідання та секцій, які приурочувались певній тематиці – абдомінальній хірургії, хірургії молочної залози, онкоурології, торакальній хірургії та щитоподібній залозі, онкогінекології.

Під час конференції відбувся науково-практичний семінар «Онкологія молочної залози: від профілактики та раннього виявлення до ефективного лікування», в якому експерти обговорили та розглянули основні питання, з яких прийняли відповідні рішення.

З доповідями також виступили і закордонні спеціалісти. Зокрема про лапароскопічний метод лікування раку підшлункової залози доповів про професор Тобіас Кек з міста Любек (Німеччина) та про брахитерапію як альтернативу операційного лікування в деяких клінічних випадках розповів доктор медичних наук Ярослав Личек (Польща).

У час роботи  конференції відбулась онлайн-трансляція виступів за підтримки VISTA-MEDICLUB – соціально-медичного проекту підтримки розвитку онкологічної допомоги в Україні.

Джерело


Поділитися публікацією:
Теги: