Поділитися публікацією:

Фото ілюстративне

5 лютого в м.Бурштин, що в Івано-Франківській області, працівники місцевої ТЕС, «Народний контроль» та громадські організації вийшли на годинну акцію протесту з наступними вимогами: підняти зарплату працівникам станції та повернути контрольний пакет акцій ТЕС, що зараз належить олігарху Ренату Ахметову, у власність держави, пишуть Версії.

«Наші вимоги прості: підвищити працівникам зарплату на 30%, посадити Ахметова і конфіскувати в нього майно. Бурштинська ТЕС бізнес-магнатам дісталась мало не за безцінь: у 2012 році ДТЕК купив 45% акцій «Західенерго» за ціною 1 млрд 932 млн гривень, що на той момент складало місячний виторг «Західенерго», – говорить голова профкому Бурштиської ТЕС Руслан Карвацький.

Акція мала на меті привернути увагу громадськості до проблем оплати праці робітників експортоутворюючих підприємств.

Натомість керівництво ДТЕК через свою прес-службу звернулося до ЗМІ не брати участі у маніпуляціях щодо акції протесту біля Бурштинської ТЕС:

 «Прохання до ЗМІ, на тлі зростання кількості інформаційних і політичних спекуляцій звертатися за коментарями до прес-служби компанії, перш ніж копіювати повідомлення, які не містять позиції всіх сторін.

Акцентуємо увагу, що середня зарплата працівників Бурштинської ТЕС становить 9500 гривень, що вдвічі більше, ніж в середньому в Івано-Франківській області. Крім цього, встановлено доплати на зимовий період, доплати під час опалювального сезону, доплати за інтенсивність роботи, безаварійність роботи і маневреність блоками. За минулий рік Бурштинська ТЕС заплатила 403 млн гривень податків (без урахування екологічних податків). За всіма виплатами немає ніяких заборгованостей, при тому, що борг ДП «Енергоринок» перед підприємством – 2,5 млрд гривень.

Зараз Бурштинська ТЕС проходить зимовий максимум. У роботі регулярно знаходиться десять-одинадцять блоків, які працюють практично на повному навантаженні. У такий період особливо важлива стабільна робота станції, без провокацій з боку організацій, які розраховують побудувати політичне реноме на інформаційних спекуляціях».

Оскільки місцевий осередок політичної партії «Народний контроль» долучився до акцій в підтримку працівників електростанції, то закид про розбудову політичного реноме на інформаційних спекуляціях  стосується безпосередньо цієї політсили. «Версії» звернулмся за коментарем до лідера «Народного контролю» Івано-Франківщини Володимира Гергелюка.

«До нас звернувся колектив підприємства, профспілки з тим, щоб ми допомогли їм в цій акції, оскільки ми маємо напрацювання, які безпосередньо стосуються енергетичної галузі. Мова йде про законопроект №5158 про мінімальну галузеву заробітну плату, який зареєстрували наші народні депутати  у Верховній раді. Проект зареєстрував лідер «Народного контролю» Дмитро Добродомов та інші депутати від нашої політсили. Проект передбачає підняття мінімальної заробітньої плати на таких підприємствах. Ми плануємо вимагати від Верховної ради прийняття цього закону і залучаємо до співпраці трудові колективи, профспілки, громадські органцізації.

Тому й очікувано, що ми підтримали колектив Бурштинської ТЕС в тому, що вони вимагають справедливої заробітньої плати за свою працю. Окрім того там є ще ряд вимог, в тому числі й таких, що стосуються екологічної ситуації.

Наша позиція чітка – на тих підприємствах, які експортують стратегічні ресурси (такі як електроенергія, металургія) має справедлива оплата праці.

А стосовно звинувачень керівництва ДТЕК, якому належить Бурштинської ТЕС – це їхнє право. Але наголошу – це не була провокація. Ми просто підтримали акцію колективу електростанції», – зазначив Володимир Гергелюк.

Стосовно проекту №5158, то Володимир Гергелюк переконаний, що це дозволить наповнити держбюджет, «потрусивши» олігархів, а не простих українців, як це зараз робить влада.


Поділитися публікацією:
Теги: