Поділитися публікацією:

Фото: znaj.ua

Міністерство фінансів України у роботі над реформою пенсійної системи відмовляється від ідеї підвищення пенсійного віку. Як зазначив на прес-конференції голова міністерства Олександр Данилюк, реформа полягатиме у тому, що вихід на пенсію відбуватиметься за досягнення певної відмітки у трудовому стажі, а не віці.

«Ми зараз опрацьовуємо з МВФ модель пенсійної реформи, яка не вимагає збільшення пенсійного віку. Є інші інструменти, більш справедливі», — сказав він.

За словами міністра, ключовий елемент у цьому — трудовий стаж, який є найбільш об’єктивною мірою того, чи заслужив громадянин на пенсію.

«Тобто людина працювала, сплачувала внески, то це основний індикатор. Маєш достатньо стажу — виходиш на пенсію. Простого збільшення пенсійного віку не буде, ми вважаємо це неправильним», — підкреслив він.

Проект пенсійної реформи Мінфіну зараз знаходиться на доопрацюванні. Як зазначив Данилюк, проект його відомства не суперечить вимогам Міжнародного валютного фонду.

«В меморандумі з МВФ немає прямої вимоги щодо підвищення пенсійного віку», — зазначив він.

Данилюк також додав, що в роботі над моделлю пенсійної системи для України приймає участь не тільки МВФ, а й Світовий банк.

«У них є експертиза. Вони розуміють, що працює, а що ні. Але врешті-решт це буде наше рішення», — переконаний міністр.

Раніше Данилюк повідомляв, що пріоритетами державного бюджету України на 2017 рік є освіта, медицина і соціальний захист.

Також він розкритикував роботу Державної фіскальної служби України.


Поділитися публікацією:
Теги: