Поділитися публікацією:

Фото: gk-press.if.ua

На Івано-Франківщині провели тендер на закупівлю 5-ти шкільних автобусів на суму у 8 мільйонів гривень.

Днями департамент освіти, науки та молодіжної політики Івано-Франківської обласної державної адміністрації провів аукціон на закупівлю автобусів за допомогою сайту публічних закупівель «Prozorro».

Департамент оголосив тендер на закупівлю 5-ти автобусів для школярів. ОДА готова була витратити на них 8 мільйонів гривень.

Довжина авто мала сягати не більше восьми з половиною метрів, а їх ширина не має перевищувати двох з половиною метрів. Об’єм  двигуна автобусів сягає не менше 5.2 літра.  Паливо – дизельне.

У тендері взяли участь два підприємства: ТзОВ «Богдан-Авто Івано-Франківськ» та ТзОВ «Дністер-Сервіс». Останні зголосились продати авто за 8 мільйонів гривень. Натомість «Богдан-Авто Івано-Франківськ» запропонував продаж автобусів за 7 млн 995 тис грн.

А відтак департамент має намір укласти договір саме з «Богдан-Авто Івано-Франківськ».

Орієнтована вартість автобуса сягає близько 1 млн 600 тис грн.

Зі слів секретаря тендерного комітету Оксани Бойчук договір укладуть днями. «Зараз ми узгоджуємо деякі деталі  у договорі і будемо підписувати», – розповідає вона.

До слова, близько півроку назад департамент освіти і науки отримав 26 нових авто. Тоді їх також закупили в рамках тендеру, який виграв Луцький автомобільний завод, що випускає автобуси різних модифікацій марки “Богдан”. Зі слів директора департаменту Віктора Кімаковича, вартість одного автобуса тоді склала 1 млн 400 тис. грн.

На запитання, чому зараз автобуси настільки дороговартісні, адже в мережі інтернет їх ціна значно нижча, та й минулого разу автобуси купували за менші кошти, Оксана Бойчук відповідає:

«Я вам нічого не можу сказати в даному випадку. Адже ми не самі шукаємо, а діємо згідно закону, закуповуючи через систему електронних закупівель. Ми передбачили суму на покупку автобусів. Кожен учасник торгів надає свої пропозиції. Якщо були б нижчі пропозиції, звичайно, ми обрали б нижчу ціну. Ми не можемо самі шукати пропозиції. Це суперечить закону. Тому так виходить». Та додає: «Ми не могли відхилити пропозицію «Богдан-Авто Івано-Франківськ». Нам надали всі необхідні документи та  запропонували ціну в межах кошторисних призначень, тож до мене не може бути жодних претензій».

Варто додати, 16 листопада на сторінці тендеру у замовника поцікавились, чому на порталі відсутня тендерна документація.

«Поясніть, чому на даний час не забезпечено вільний доступ до тендерної документації всім учасникам. Можливо, замовник надав тендерну документацію особисто лише вузькому колу зацікавлених осіб?», – йдеться в дописі.

Втім замовник відповів тільки у грудні та запевнив: «Тендерну документацію оприлюднили на наступний день після оприлюднення оголошення».

DSC_0470


Поділитися публікацією:
Теги: