Фото ілюстративне
Парламент може розглянути законопроект про кваліфікаційний рівень «молодший спеціаліст».
Раді пропонують фінансувати ВНЗ І-ІІ рівня з бюджету.
Протягом поточного пленарного тижня парламент має законодавчо врегулювати діяльність вищих навчальних закладів І-ІІ рівня акредитації. На цьому, під час проведення погоджувальної ради у Верховній Раді, наголосив перший заступник голови Комітету з питань науки і освіти Олександр Співаковський.
За повідомленням прес-служби профільного комітету, Співаковський звернув увагу керівництва парламенту на важливість повернення до розгляду проекту закону «Про внесення змін до закону «Про вищу освіту» щодо освітньо-кваліфікаційного рівня «молодший спеціаліст».
«Якщо ми не ухвалимо цей законопроект – утвориться ситуація, за якої 10-15 % всіх технікумів і коледжів отримають відповідні ліцензії і набудуть статусу вищих навчальних закладів. Решта ж 85-90% будуть віднесені до профтехосвіти, і, відповідно, утримуватимуться за рахунок місцевих бюджетів», – зазначив Співаковський.
Він також висловив переконання, що законодавче не врегулювання питання функціонування технікумів та коледжів може призвести до значних проблем у подальшому існуванні цього сектору освіти.
Як відомо, наприкінці січня Профспілка працівників освіти і науки запропонувалавідтермінувати припинення набору до вишів І-ІІ рівнів акредитації на здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста, пояснюючи це тим, що це може призвести до масового скорочення працівників технікумів і коледжів та ліквідації цього рівня вищих навчальних закладів.
Джерело:osvita.ua