Поділитися публікацією:

Фото ілюстративне

Міністр освіти і науки висловила переконання, що діти мають право на вибір предметів.

Сьогоднішня система дає знання на папері, – міністр освіти.

Сьогоднішня система дає учневі більше можливостей і знань лише на папері. Про це сказала міністр освіти Лілія Гриневич під час презентації концепції інтегрованого курсу «Історія України у світовому контексті» для 10-11 класів.

За її словами, нині головне завдання полягає в трансформації української школи від школи, яка переважно начиняє дитину знаннями, до школи компетентностей, які включають знання, уміння їх застосовувати, а також цінності і вироблення певного ставлення на їх основі.

«Величезна кількість інформації, зокрема, сфальсифікованої, сьогодні виливається на дітей, і вона потребує переосмислення та критичної оцінки з певної ціннісної платформи. Безсумнівно, «Історія» як предмет надзвичайно важлива для побудови такої платформи», – зауважила Гриневич.

Вона також зупинилась на питанні інтеграції предметів «Всесвітня історія» та «Історія України».

«Сьогоднішня система дає учневі більше можливостей і знань лише на папері. Натомість, в підсумку школярі мають величезну прогалину в освіті. Адже дитина у старших класах все одно обирає профіль й витрачає час на курси та репетиторів, пропускаючи інші предмети, замість того, щоб у школі вивчати профільні та інші предмети на необхідному рівні», – підкреслила міністр освіти.

Гриневич також висловила переконання, що діти мають право на вибір предметів.

«Якщо ми їм цей вибір не забезпечимо, ми залишимо їх перед викликом із 20 навчальних предметів. Як цю проблему вирішують у провідних країнах світу? Дитині дають обрати свій профіль, а те, що їй потрібно для гармонізованого розвитку і цілісного світогляду, включають в інтегровані курси. І ми теж хочемо якомога швидше ухвалити рішення щодо прочитання інтегрованого курсу «Історія» для тих, хто обрав, наприклад, природничо-математичні профілі. Так є значно більше шансів, що в них після школи залишаться реальні знання з цього предмета», – зазначила Лілія Гриневич.

На думку міністра, такий підхід стане шляхом до успішнішого формування громадянської компетентності та національної ідентичності у старшокласників.

Джерело


Поділитися публікацією:
Теги: