Поділитися публікацією:

Фото ілюстативне

Вчора, 8 лютого, в Івано-Франківську відбувся круглий стіл під назвою “ГЕС на Дністрі: шлях до знищення природи та туристичного потенціалу Дністровського каньйону?”. Активісти проаналізували правову базу проектування цих електростанцій та розповіли про можливі катастрофічні наслідки для екології регіону.

Володимир Великочий, декан факультету туризму Прикарпатського національного університету ім. В.Стефаника, описав ситуацію з точки зору науковця та попросив присутніх не покладатись лише на емоції.

“Дністровський каньйон є одним з див України – ця територія має унікальні геологічні поклади, унікальну флору та фауну, яку нищити в принципі не можна. Багато з тамтешніх видів внесені до Червоної книги України. Будівництво там будь-яких речей, які би шкодили існуванню цих ресурсів, карається кримінальним законодавством. Але якщо цього замало високим політикам і державній владі, то слід було хоча б провести серйозне аналітичне дослідження – з викладками, з залученням екологів та “Діпроміста”. Водоймища, утворені внаслідок будівництва дамб, підмиватимуть береги каньйону. При наявному стані карстовості це може призвести до утворення нових печер, а згодом – навіть до просідання грунту, і ми отримаємо екологічну катастрофу. Тож якщо ми не висловимо нашу позицію аргументовано, то емоції залишаться лише емоціями”, – розповів Володимир Великочий.

Завідувач кафедри туризму ІФНТУНГ Людмила Архипова погодилась з попереднім оратором, сказавши, що будівництво шести руслових ГЕС є недопустимим.

“Що треба робити? По-перше, варто відновити координаційну раду при ОДА. По-друге, науковці ініціювали призупинення цієї програми, для чого збирали підписи – можливо, варто створити петицію до президента України та зібрати підписи мешканців усієї області, яким не все рівно. Ці кроки можуть змусити владу звернути увагу та дати відповідь на наболілі запитання”, – пояснила Людмила Архипова.

DSC_6852

DSC_6853

DSC_6854

DSC_6855

DSC_6856

DSC_6861

Джерело


Поділитися публікацією: