Поділитися публікацією:

Фото: versii.if.ua

Петро Порошенко урочисто розрізав стрічку медичного довгобуду – головного корпусу Галицької центральної районної лікарні.

Петро Порошенко вручив сертифікат на обладнання для сучасної ургентної лабораторії.

Любомир Журавецький, головний лікар Галицької центральної районної лікарні, розповів, що цієї події всі галичани чекали кілька десятиліть.

Проект був розроблений ще в 1976 році, а будівництво розпочали через 6 років. Завдяки останньому бюджетному вливанню, 10 мільйонів, сьогодні вдалося відкрити новий корпус, пишуть Версії.

“Це наша гордість, особливо хірургічний корпус з новітнім обладнанням, – заявив головний лікар. – Сподіваюсь, нам сприятимуть і у будівництві другого корпусу”.

Довідково

Комунальний заклад «Галицька центральна районна лікарня» потужністю 200 ліжок надає медичну допомогу населенню району в кількості 43,9 тис.осіб.

Будівництво лікарні розпочато у 1982 році та триває близько 40-ка років. В 1990-1993 роках збудовано господарське приміщення, котельня, патанатомічний корпус, у 1998 році здано в експлуатацію поліклініку на 360 відвідувань, а у 2004-му – дитячо – терапевтичний корпус на 65 ліжок.

На даний час необхідно завершити будівництво І пускового комплексу хірургічного корпусу потужністю 73 ліжко/місць, яке розпочато у 1982 році. Введення в експлуатацію цього пускового комплексу, будівельна готовність якого складає 98,0 відс., дасть можливість розмістити хірургічне, урологічне, травматологічне, офтальмологічне, неврологічне, акушерсько-гінекологічне відділення, які на сьогодні знаходяться в старих приміщеннях, що не відповідають санітарно-технічним нормам.

Відстань між приміщеннями старої та новозбудованої лікарні складає близько 2 км, що створює труднощі, як для пацієнтів, так і для медичного персоналу, порушується процес надання медичних послуг, збільшується обсяг витрат на матеріально-технічне забезпечення лікарні.

Протягом тривалого часу будівельні роботи не проводилися у зв’язку з відсутністю фінансування. У 2012 році за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку профінсовано 5,4 млн.грн. У 2015 році відновлено будівництво лікарні завдяки проведеній Урядом фінансовій децентралізації. З районного бюджету профінансовано 9,0 млн.грн.

У 2016 році виділено та освоєно 11000,0 тис.грн., а саме: – згідно рішення 3 сесії районної ради сьомого скликання на добудову незавершеного будівництвом головного корпусу центральної районної лікарні на вул.Н.Вівчаренко у м.Галичі обласному бюджету направлено субвенцію із районного бюджету в сумі 1000,0 тис.гривень; – виділено субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій на суму 10000,0 тис.гривень. Для закінчення будівництва І пускового комплексу хірургічного корпусу Галицької ЦРЛ необхідно кошти в сумі 5280,0 тис.гривень. Замовником будівництва Галицької ЦРЛ є департамент будівництва, житлово-комунального господарства, містобудування і архітектури облдержадміністрації.

Підрядник по виконанні робіт на даному об’єкті – ТОВ «Рембудкомінвест» (директор Володимир Яцишин).

Питання будівництва даного об’єкту знаходиться на постійному контролі в керівництва району. З метою координації дій, пов’язаних із завершенням будівництва Галицької ЦРЛ розпорядженням райдержадміністрації створено робочу групу з моніторингу за проведенням робіт по завершенню будівництва головного корпусу Галицької ЦРЛ, яка щотижнево проводила робочі наради. У 2017 році в районному бюджеті передбачено кошти в сумі 1400,0 тис.грн. для проведення робіт по благоустрою прилеглої території даного об’єкту.


Поділитися публікацією: