Поділитися публікацією:

Фото: galka.if.ua

В ході робочого візиту Петра Порошенка на Івано-Франківщину 10 лютого, в обласному центрі відбулася нарада з питань реалізації експерименту про надходження грошей з митниці на ремонт доріг. Його суть полягає в тому, що всі понадпланові кошти з митного збору скеровуються на ремонт доріг.

Її учасниками стали керівники областей Західної України.

На початку зібрання Порошенко зазначив, що “цифри демонструють зростання надходжень до бюджету”.
Голова Державної Фіскальної Служби Роман Насіров додав, що в цьому році на 25% може зрости надходження до місцевих бюджетів, а динаміка минулого року склала 25-30% приросту в усіх областях. На 2017- ий рік – амбітні плани, експеримент стосуватиметься кожного регіону, сказав фіскальник. А щодо минулого року, бюджети отримали додатково 2,2 мільярдів гривень, повідомив Насіров.

До слова, в Івано-Франківській області сума зібраних податків на доходи фізичних осіб зросла на 49%, це один з найкращих показників у країні.
“Будемо робити щомісячний моніторинг по ЄСВ і ПДФО, – сказав Порошенко, і додав, що у пріоритеті на 2017-ий – детінізація”.
Далі мова пішла про ремонт доріг. Виконувач обов’язків голови Державного агентства автомобільних доріг України Славомір Новак повідомив, що у Західних областях минулого року виконано 55% ремонтних робіт від ремонтів доріг всієї України. У 2015 році на відновлення додатково знайшли 300 мільйонів гривень, у 2016-ому біля 2 мільярдів гривень.

Чиновник сказав, що децентралізація в тому числі означає, що відповідальність за місцеві дороги лягає на місцеву владу.

“2017-ий рік – це рік нових підходів до ремонтів доріг”, – завершив Новак.

Натомість голова ОДА Олег Гончарук нагадав, що в 2016 в області виконали ремонт доріг на 1 млрд 200 мільйонів гривень.

Кошти спрямували на ремонт маршрутів, що з’єднують обласний центр з центрами сусідніх областей – Львова та Чернівців.

“Беремо зобов’язання, щоби в 2017-ому вишукати кошти та почати ремонт дороги Івано-Франківськ-Тернопіль”, – сказав Гончарук і продовжив, – на Прикарпатті вдячні за долучення до митного експерименту, що стане додатковим ресурсом для ремонту доріг. Це буде мінімум 50 мільйонів гривень у цьому році”.

Натомість голова Тернопільської ОДА Степан Барна сказав, що шанує колег зі Львівщини і Івано-Франківщини, але йому не подобається непропорційний розподіл коштів на ремонт доріг між трьома областями.

“Через Тернопіль дорога з Києва до Івано-Франківська на 70 кілометрів коротша”, – натякнув Порошенкові Барна.

А от очільник Львівської ОДА Олег Синютка попросив збільшити кількість патрулів поліції на дорогах через зростання аварійності. За його словами, люди, які їдуть по відремонтованих автошляхах, втрачають відчуття відповідальності та перевищують швидкість.

Порошенко сказав, що за підсумками наради будуть дані доручення. Зокрема, про спрямування 50% від перевиконання митних надходжень в спецфонд області.

Обласним головам звелів забезпечити якісну й ефективну інформаційну програму про будівництво доріг, терміни, виконавців, проведення тендерів, щоб мешканці могли контролювати процес. А також – зробити порівняльний аналіз будівництва кілометра дороги в різних областях.

Також президент доручив удосконалити процедуру тендерів, щоб у системі “Прозоро” не було недоліків, які дозволяють зловживання.


Поділитися публікацією:
Теги: