Поділитися публікацією:

Фото ілюстративне

В Івано-Франківську ведуться дискусії щодо права безкоштовного проїзду у маршрутках для учнів міських шкіл та професійних технічних училищ. Хоча школярам вже роздали учнівські квитки, інколи водії не дозволяють дітям їхати безоплатно.

Такі факти відомі керівнику департаменту освіти та науки Ігорю Смалю. За його словами,  інформацію про це передають управлінню транспорту та зв’язку, які мають водіїв штрафувати.

«Інколи водії свого кашкета готові з’їсти за чотири гривні. Це як спосіб шантажу міської влади, учнів використовують як інструмент впливу. Перевізники мають виховати своїх водіїв. Це стосується не тільки поведінки з учнями, а й з учасниками АТО, пенсіонерами», – сказав він.

Пояснив ситуацію “Галці” заступник керівника управління транспорту та зв’язку Андрій Гіглюк.  Він повідомив, що у рішенні виконкому мова йде тільки про учнів загальноосвітніх шкіл.

«Цьогоріч департаментом освіти видано квитки учням ПТУ, поки ті не здобудуть повну середню освіту. Ми також з’ясували, що вони отримують стипендії. Вони фактично студенти і не мають права безкоштовного проїзду. У проекті виконкому йдеться тільки про учнів», – прокоментував він.

За словами Гіглюка, станом на 2017 рік в Івано-Франківську видано 48 тисяч пенсійних посвідчень, є близько 42 тисячі осіб пільгових категорій (інваліди 1,2,3 груп, репресовані, учасники АТО тощо), а також видали 25500 учнівських квитків.

«Фактично половина населення міста може їздити у громадському транспорті безкоштовно», – зауважив він.

Такий стан речей не до вподоби перевізникам. Найближчим часом це питання мають врегулювати та вирішити, хто матиме право на безкоштовний проїзд.


Поділитися публікацією:
Теги: