Поділитися публікацією:

Фото ілюстративне

У центрі міста водій порушив ПДР, але на вимогу патрульних довгий час не зупинявся. Уже за деякий час переслідування інпектори зупинили автомобіль на вул. І. Франка.

Поліцейські, підійшовши до водія, пояснили причину зупинки, а також сказали надати відповідні документи. Водій довго не давав документи патрульним: то шукав в автомобілі, то обходив машину. Патрульні пояснили водію, що він чинить злісну непокору на законну вимогу і, таким чином, його може у подальшому бути затриманим. Пізніше водій хотів викликати адвоката. Інспектори пояснили, що на водія ніякі адмінматеріали не складаються, а потрібно для початку надати документи. Про це пишуть Версії з посиланням на WestNews.

У результаті на місце прибули допоміжні екіпажі, в тому числі командир роти. Водію було запропоновано пройти тест на стан сп’яніння, але той відмовився, погодившись поїхати у медзаклад. Згодом водій і в медзаклад не захотів їхати.

Патрульні провели поверхневу перевірку згідно Ст. 34 Закону України “Про Національну поліцію”. Під час перевірки поліцейські помітили посвідчення, але це було службове посвідчення діючого працівника, а саме – начальника Богородчанського районного сектору УДМС України в Івано-Франківській області. Водій цього не заперечував.

Крім того, в автомобілі знаходився пасажир. Коли патрульні підійшли та попросили його вийти через те, що автомобіль будуть евакуйовувати, то той відмовився. Довгий час інспектори намагались вмовити пасажира вийти, а той відрізав: “Евакуйовуйте зі мною”. Тоді поліцейські чітко зазначили, що застосують фізичну силу до нього, що і в результаті сталося. Пасажир, якого “вивели” інспектори з автомобіля, кричав, що йому погано. Патрульні викликали швидку. Пасажир стверджував, що в нього цукровий діабет, а ліки знаходяться в машині у сумці. Сам же водій зачинив автомобіль і тільки згодом надав пасажиру потрібні ліки. Пасажир прийняв ліки і прощався з інспекторами, мовляв, “іду тепер куди хочу”. Тим не менш, інспектори наголосили, що пасажир затриманий за злісну непокору працівнику поліції.

Після довгої суперечки водія та пасажира доставили на вул. Бельведерська, 32 у міський відділ поліції для складання інших адмінматеріалів.

Уже у відділі водій хотів втекти від поліцейських через паркан. Зрештою, водій переліз через паркан, але при цьому впав та пошкодив ногу. У той момент у відділі була швидка медична допомога і патрульні, у прямому значенні слова, віднесли потерпілого до карети ШМД. Медики у лікарні поклали дігноз – перелом стопи без зміщення. Що цікаво, уже в лікарні громадський активіст, за словами патрульних, не мав претензій до роботи інспекторів.

На водія патрульні склали протоколи за Ст. 130 (Ред. – Керування транспортними засобами особами, які перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння) і Ст. 185 (Ред. – Злісна непокора працівникам поліції) КУпАП, а також винесли постанову за Ст. 126 (Ред. – Керування транспортним засобом особою, яка не має відповідних документів на право керування таким транспортним засобом або не пред’явила їх для перевірки) КУпАП. На пасажира інспектори склали протокол за Ст. 185 (Ред. – Злісна непокора працівникам поліції) КУпАП. Транспортний засіб було евакуйовано.

Більше у відеопрограмі розповіли інспектори патрульної поліції Людмила Пилипчак.

У програмі розміщені матеріали з реєстраторів патрульних, надані Управлінням патрульної поліції в м. Івано-Франківську.


Поділитися публікацією:
Теги: