Поділитися публікацією:

Фото ілюстративне
Голова обласної державної адміністрації Олег Гончарук виступив на нараді, яка відбулася в Івано-Франківську за участю Президента України Петра Порошенка.

“Насамперед мені приємно відзначити той факт, що завдяки спільним зусиллям центральних та місцевих органів влади області протягом двох останніх років на фінансування дорожньої галузі спрямовано понад 2 мільярди гривень, що є найвищим показником за часів незалежності України. Зазначене дало можливість відремонтувати понад 200 кілометрів доріг не лише державного, а й місцевого значення”, – зазначив Олег Гончарук.

Зокрема, у 2016 році, на ремонт доріг області спрямовано 1 мільярд 200 мільйонів гривень, з яких більше як 22 відсотки або 256 мільйонів склали кошти місцевих бюджетів.

Вагомим джерелом фінансування ремонтних робіт у минулому році був акцизний податок з роздрібної торгівлі, у тому числі з реалізації пального. Завдяки роботі фіскальної служби його збір до бюджету склав понад 335 мільйонів гривень, в тому числі  197 мільйонів від реалізації пального. А це близько 77 відсотків коштів, які спрямовані з місцевих бюджетів саме на ремонт доріг.

“Минулий рік був відзначений також кардинально іншим підходом до освоєння коштів. Зокрема, ми спільно з радами усіх рівнів нашої області вперше кошти не розпорошували на велику кількість об’єктів, а сконцентрували їх на ремонт основних транспортно-туристичних маршрутів, що з’єднують Івано-Франківщину з сусідніми обласними центрами, зокрема зі Львовом та Чернівцями. Зараз, під керівництвом Президента Петра Порошенка спільно з головою Тернопільської обласної державної адміністрації Степаном Барною, працюємо над тим, щоб ремонт дороги, яка з’єднує Івано-Франківськ і Тернопіль було завершено у 2017 році. Івано-Франківщина стала одним із перших регіонів, де розкриття усіх тендерних пропозицій щодо ремонту доріг з липня 2015 року транслювалися в онлайн-режимі у мережі Інтернет. Підрядні організації взяли на себе зобов’язання щодо гарантійного терміну експлуатації доріг строком на 10 років”,  – сказав у своєму виступі голова ОДА Олег Гончарук.

Прозорість проведених закупівель засвідчує також факт відсутності порушень антимонопольного законодавства, моніторинг якого проводиться з боку відповідного комітету.

Очевидно розповсюдження експерименту з будівництва доріг за рахунок перевиконання митних платежів є актуальним і на часі. Тому, Прикарпаття однозначно схвалює таку ініціативу Президента України та вдячне за ще один додатковий ресурс для розвитку дорожньої інфраструктури і, як наслідок, розвитку регіону вцілому.


Поділитися публікацією:
Теги: