Поділитися публікацією:

Фото ілюстративне

Компанія «Кліар Енерджі», яка перемогла в інвестиційному конкурсі на проведення дегазації міського сміттєзвалища у Рибному, фігурує у кримінальній справі, що стосується зниклих 4679795 гривень.

19 грудня 2016 року в Оболонському районному суді м. Києва розглядали кримінальну справу, яка стосувалася розтрати коштів з державного бюджету в особливо великих розмірах.

В ході досудового розслідування було встановлено злочинний механізм заволодіння коштами державного бюджету. Зокрема, кілька «транзитних» фірм, зареєстрованих в органах державної влади, уклали договори на постачання пиломатеріалів з отримувачем державних коштів – ТОВ «Смілаенергопромтранс». Протягом 2015 – 2016 років від вказаного підприємства було отримано безготівкові кошти у розмірі 4679795 грн., при цьому фактично постачання пиломатеріалів не відбулося.

У подальшому ці кошти було перераховано на рахунки ТОВ «Торгівельна Фірма «СТБ» та ТОВ «Палладіум БТ» за твердопаливні котли торгівельної марки «Stropuva» та побутову техніку. В той же час досудовим розслідуванням було встановлено, що фактично твердопаливні котли торгівельної марки «Stropuva» були реалізовані через мережу інтернет-магазинів за готівкові кошти фізичним особам підприємцям, а документально оформлено реалізацію котлів ряду підприємств: Серед них і чернігівська фірма «Кліар Енерджі» – саме та, яка має будувати біогазову станцію на полігоні в Рибному. В прокуратурі вважають, що ця компанія має відношення до здійснення незаконної діяльності.

За інформацією Версій, керівником ТОВ «Кліар Енерджі» є Гріненко Андрій Юрійович.

Людина з таким особистими даними фігурує в люстраційному реєстрі. А на позачергових виборах народних депутатів України 26 жовтня 2014 року Гріненко Андрій Юрійович був 110 номером у списку Партії Сергія Тігіпка «Сильна Україна». Також особа з такими даними перебувала на посаді Голова Бориспільської районної державної адміністрації Київської області з 21 листопада 2013 року по 22 лютого 2014 року.

Крім Андрія Гріненка в ТОВ «Кліар Енерджі» є ще три бенефіціарних власники:
Багрій Петро Іванович, людина з таким ім’ям та прізвищем була помічником двох народних депутатів – Юрія Гайдаєва з Комуністичної партії України та Сергія Шевчука з «Блоку «За Єдину Україну» Литвина;
Кучірка Михайло Дмитрович, був помічником народного депутата Івана Вернидубова з того ж таки «Блоку «За Єдину Україну» Литвина;
Дубинський Анатолій Олександрович, засновник ТОВ «Компанія з управління активами «ОВАМО КЕПІТАЛ» та ТОВ «Інвестиційно-консалтингова група «Бізнес Ідея».

За інформацією з вільного доступу відомо,  що “ТОВ «Кліар Енерджі» є однією з компаній, що працює на українському ринку «зеленої енергетики» та реалізує інвестиційний проект з будівництва та введення в експлуатацію теплоелектростанцій, що працюватимуть на біомасі”.

В матеріалі використано дані YouControl (https://youcontrol.com.ua), Посіпаки (http://posipaky.info), Громадського люстраційного комітету (http://lku.org.ua/), ЦВК (http://www.cvk.gov.ua/pls/vnd2014/wp001) та Єдиного державного реєстру судових рішень (http://reyestr.court.gov.ua/)


Поділитися публікацією:
Теги: