Поділитися публікацією:

Фото ілюстративне

Відповідний проект наказу, що виключає ВІЛ-інфекцію з переліку хвороб, за наявності яких особа не може бути усиновлювачем, оприлюднений на сайті відомства, інформує Інтерфакс-Україна.

В цілому список скорочений більш ніж у два рази — з 18 до 8 захворювань.

У МОЗ зазначають, що заборона на усиновлення для осіб, які живуть з ВІЛ — це дискримінація, норма не відповідає міжнародним договорам, а також законодавству України.

«Зокрема, відповідно до ст. 14 закону «про протидію поширенню хвороб, зумовлених вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ), та правовий і соціальний захист людей, які живуть з ВІЛ, ВІЛ-інфіковані особи з груп підвищеного ризику користуються усіма правами і свободами, передбаченими Конституцією і законами, іншими нормативно-правовими актами країни», — йдеться у повідомленні.

Крім того, проектом наказу також пропонується виключити з переліку хвороб онкологічні захворювання четвертої стадії, а також хворобу Альцгеймера.

З переліку також виключені деякі захворювання, при яких чинний наказ дозволяє особам бути усиновлювачами у випадку стійкості ремісії, зокрема, розлади поведінки та емоцій, що спостерігалися в дитячому і підлітковому віці, розлади, пов’язані з психічним розвитком, поведінковий синдром, пов’язаний з фізіологічними розладами та фізичними факторами.


Поділитися публікацією:
Теги: