Поділитися публікацією:

Фото ілюстративне

Урядовці переконують, що наявних запасів вугілля вистачить максимум на 45 днів, а нові поставки неможливі через блокаду залізниці добровольцями на Донбасі

Міністр палива та енергетики Ігор Насалик твердить, що в поточному режимі ресурсів вистачить на два тижні, тому необхідно переходити на жорстку економію: переглянути графік роботи промислових підприємств і розпочати віялові відключення в години пікових навантажень у семи областях України – Харківській, Дніпропетровській, Київській, Чернігівській, Запорізькій, Сумській та Черкаській. Там уже доручено розгорнути штаби та шукати варіантів, як житии в режимі надзвичайної ситуації. “Розуміючи, що ми перейдемо до віялових відключень, оскільки в нас не буде можливості покривання піків, це, в свою чергу, буде стосуватися і економічних процесів”, – пояснив Насалик.

Поставки вугілля з тимчасово окупованих територій уже кілька днів заблоковані добровольчими батальйонами, а наявних запасів вистачить не більше, аніж на 45 днів. Урядовці обіцяють увімкнути режим економії – віялові відключення електроенергії та зменшення споживання вугілля.

Із початку війни Україна не переставала купувати вугілля на тимчасово окупованих територіях – у так званих “ДНР” та “ЛНР”. В уряді запевняють, що альтернативи цьому немає. “Антрацитова група вугілля добувається на території України, яка тимчасово непідконтрольна. Це той критичний обсяг, без якого ми сьогодні не можемо стабільно функціонувати. Для того, щоб провести модернізацію, потрібні час і мільярди. Ця робота проводиться і питома вага такого вугілля буде зменшена в споживанні в середньостроковій перспективі, але сьогодні хочу підкреслити, що альтернативі вугіллю немає”, – заявив прем’єр-міністр Володимир Гройсман.

Але політики, які підтримують блокаду, запевняють, що урядовці перебільшують масштаби кризи, бо потрібне для вітчизняних ТЕС вугілля можна купувати в Південній Африці, Австралії чи Китаї. Щоправда, розпочинати зараз – уже запізно, бо лише на те, щоб укласти контракти та доправити товар піде близько двох місяців. Експерт із енергетичних питань Андрій Герус каже, що антрацит із ПАР не стане дорожчим, аніж аналогічний з ОРДЛО. Тим більше, споживачам в Україні вугілля з окупованих територій влада продавала удвічі, а то й утричі дорожче, аніж купувала. “Ціни дуже відрізняються. І коли в тариф закладено 1800 гривень, а вугілля коштує в копанках 600 грн, а на шахтах 1000 гривень, різниця велика – і на цій різниці заробляють мільярди гривень”, – переконує експерт.

Кореспондент ТСН Ольга Кошеленко

Джерело

 


Поділитися публікацією:
Теги: