Поділитися публікацією:

Фото ілюстративне

Коли країна має виробництво кораблів — це потужно. Коли виробляє зброю — небезпечно. А коли в країні роблять музичні інструменти — це престижно. Для багатьох, стане сюрпризом те, що в Україні є виробництво електронних гітар.

«Universum Guitars» — фабрика, яку було засновано в лютому 2016 року. Вона розташована в Білій Церкві і до створення фабрики тут існувала Гітарна Майстерня Гавриленка. Тут виробляють інструменти серійно і це головна відмінність фабрики від майстерні. Для виробництва гітар використовують близько 20 порід дерева. За рік фабрика розробила 6 моделей серійної гітари Elena.

Про гітари, те, як їх робити та як на них грати, розказали майстри і засновники фабрики Вадим Гавриленко та Олександр Дорошенко і гітарист Андрій «Муха» Самойло.

Вадим Гавриленко, майстер, засновник фабрики

Будь-яка гітара починається з бруска дерева. Найчастіше ми використовуємо гірський клен, явір, карпатський ясень, а також різноманітну екзотику. У нас багато деталей з африканського дубу венґе.

Фабрика «Universum Guitars», hromadske.ua

Коли проектується новий інструмент — це одразу робиться з урахуванням резонансних властивостей деревини. Я, як гітарний майстер, одразу думаю як це вплине на звук, зовнішній вигляд, бо все одно зустрічають по зовнішньому вигляду. «Некрасиві літаки, — як говорили колись відомі авіаконструктори, — не літають». Тому некрасиві гітари не грають.

Час копіювання, учнівства минув, тепер хочеться, щоб гітара мала свій голос – оригінальний, неповторний і впізнаваний.

 Олександр Дорошенко, конструктор, засновник фабрики

Красиво… А де мірило краси? Як його можна уявити, відобразити у формулах, пропорціях? Ось Леонардо да Вінчі зміг цю космічну, всесвітню гармонію зобразити у вигляді певних геометричних пропорцій. І ці пропорції він назвав «золотим перетином».

Фабрика «Universum Guitars», hromadske.ua

Так сталося, що ми зустрілись із дуже талановитим майстром Вадимом Гавриленком і його братом Дімою Гавриленком, і я кажу: «Давайте спробуємо ці закони гармонії застосувати до електрогітар – такого до нас ніхто не робив». Коли ми натягнули струни на першу гітару і вдарили, ми зрозуміли як воно працює.

 Андрій «Муха» Самойло, гітарист гурту Бумбокс

У співпраці з Вадимом Гавриленком, ще до того, як утворилася сама фабрика «Universum Guitars», ми зробили інструмент, так би мовити, signature, тобто мій іменний.

І от я в Лондоні, тут стоїть Девід Гілмор, в мене гітара зроблена в Україні… Що робити? Що б ви зробили на моєму місці? От я і показав дідусю Девіду українську гітару.

Фабрика «Universum Guitars», hromadske.ua

Для всіх ми країна третього світу і тому те, що в нас виробляються музичні інструменти, було для них шоком.

 Вадим Гавриленко, майстер, засновник фабрики

Ми ж працюємо навіщо? Не для самих себе ж. Ми працюємо навіть не для музиканта. Все ж кінцевий слухач – звичайна людина, якій подобається музика. І за великим рахунком цій людині  неважливо з якого дерева зроблена гітара, які там ідеї закладені. Головне, що простий слухач миттєво відчуває — чи ця гітара була зроблена з душею, буквально на енергетичному рівні. Тобто ми свою частинку душі, музикант – свою, і в результаті цього симбіозу слухач слухає і довіряє.

Джерело


Поділитися публікацією:
Теги: