Поділитися публікацією:

Фото: 24tv.ua

Майданівця з Печеніжина Ярослава Грабовецького відзначать орденом “За мужність” ІІІ ступеня.

10259536_584164041680053_190609196_n

На фото Ярослав Грабовецький одразу після лікування у Німеччині

Про це йдеться в указі Президента України Петра Порошенка від 17 лютого.

“За громадянську мужність, самовіддане відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, виявлені під час Революції Гідності, активну громадську та волонтерську діяльність”, – йдеться в указі.

Довідка: Ярослав Грабовецький отримав чотири вогнепальні поранення на Майдані та дивом вижив.

“Мене доправили у другий морг, там я подав ознаки життя, і мене відвезли в 17-ту київську лікарню. Три тижні реанімації – і я вижив. Хто мене там знайшов, я не знаю, але жінка знала, де я, і приїхала в лікарню”, – розповідає Ярослав.

З його голови хірургам вдалося витягнути дві кулі, ще по одній було у носі та легенях. Чоловік переніс тривале лікування. Спершу в Києві, а потім у Німеччині, де йому встановили металеву пластину на череп.

Тому, що його вписали до переліку мертвих героїв Небесної сотні, Ярослав не дивується. Каже, навіть лікарі не давали йому шансу на порятунок. І хоча він залишився на цьому світі, але багато втратив, зокрема пам’ять.

Коли його непритомного забирали з Майдану, з кишені витягнули документи. Певно,  через них його і внесли до списку загиблих. Паспорт Ярослава до сьогодні в Києві, забрати його звідти нікому, бо чоловік навіть від дому далеко не відходить. Лише місяць тому знову до реанімації забирали…

Майдан змінив його життя назавжди. Ярослав втратив здоров’я і спокій. Колись він  працював у Косівському РЕМі, тепер до роботи непридатний.

Про події на Майдані йому до цих пір важко згадувати. “Пам’ятаю, зверху ми відігнали “Беркут”, і вони на “мості закоханих” були. Кулі я отримав під ранок, вже будучи за мостом, – розповідає чоловік. – Всі хлопці знали, заради чого залишалися на Майдані, кожен міг поїхати у будь-який момент, але вони надіялися на зміни”.

Про те, що його вважали загиблим, Ярослав Грабовецький дізнався десь під осінь. “Жінка мене берегла, не показувала, бо знала, в якому стані моя нервова система, – каже він. – Та й в інтернет я не заглядаю, бо ліве око майже не бачить. Там до цих пір сім осколків залишилось. А коли довго в сидячому стані затримуюся, починає в голові пекти та боліти”.

“Мені це не подобається, хочу, аби цю інформацію забрали”, – каже він, передає ГК.


Поділитися публікацією:
Теги: