Поділитися публікацією:

Фото ілюстративне

Для забезпечення відкритості, прозорості, широкого та об’єктивного інформування громадськості про проведення зовнішнього незалежного оцінювання щорічно здійснюється громадське спостереження.

Право на організацію наглядових дій, передбачене Положенням про громадське спостереження за проведенням зовнішнього незалежного оцінювання, що затверджене наказом Міністерства освіти і науки України № 20 від 15.01.2016 року, мають суб’єкти громадського спостереження. До них належать громадські організації, батьківські комітети, піклувальні ради навчальних закладів, засоби масової інформації.

Український центр оцінювання якості освіти інформує, що громадське спостереження може здійснюватися на усіх етапах організації та проведення зовнішнього оцінювання, починаючи від реєстрації та проведення тестування і закінчуючи засіданнями апеляційної, регламентних та експертної комісії при регіональних та Українському центрі оцінювання якості освіти.

Реєстрація громадських спостерігачів здійснюється Українським і регіональними центрами оцінювання якості освіти на підставі таких документів:

  • Подання суб’єктів громадського спостереження. У поданні про реєстрацію громадських спостерігачів зазначається прізвище, ім’я, по-батькові, рік народження особи, уповноваженої на здійснення спостереження, а також територіальні межі (область), де планується проведення громадського спостереження. Подання засвідчується печаткою відповідного органу (організації чи навчального закладу).
  • Письмового зобов’язання особи, вказаної в поданні, щодо дотримування прав та обов’язків громадського спостерігача.
  • Письмової згоди особи, вказаної в поданні, на обробку персональних даних.
  • Копії документа, що посвідчує особу – представника суб’єкта громадського спостереження.

Термін реєстрації громадських спостерігачів – 5 робочих днів із дня отримання відповідного подання.

Після реєстрації громадські спостерігачі отримують посвідчення встановленого зразка, що підтверджують їхні повноваження. Із посвідченнями громадського спостерігача, виданими Українським центром оцінювання якості освіти, особа може здійснювати громадське спостереження на об’єктах, розташованих у будь-якому регіоні України. Із посвідченнями, виданими регіональними центрами оцінювання якості освіти, – на об’єктах, розташованих в областях, що належать до сфери обслуговування відповідного регіонального центру.

Для спостереження за проведенням зовнішнього незалежного оцінювання в пункті зовнішнього оцінювання співробітники Центру радять скористатися Пам’яткою громадського спостерігача.

Детальну інформацію з питань, пов’язаних з реєстрацією і роботою громадських спостерігачів можна отримати від координатора з питань громадського спостереження в Українському центрі оцінювання якості освіти, провідного спеціаліста відділу інформації та комунікації з громадськістю Ірини Марущак.

Телефон: (044) 486-09-62; адреса електронної пошти: zno_info@testportal.gov.ua

За інформацією Українського центру оцінювання якості освіти


Поділитися публікацією:
Теги: