Поділитися публікацією:

Фото ілюстративне

На Івано-Франківщині 19-річна дівчина отримала підозрілі SMS-повідомлення на телефон із закликом приєднатися до смертельної гри «синіх китів».

Про це вона розповіла ТСН.ua.

Дівчина поскаржилася, що перше SMS вона отримала у п’ятницю, 17 лютого, близько 12 ночі. Номер, вказаний у повідомленні, 777, тобто відправник надіслав його анонімно з Інтернету.

«Синій кит. Розпочнемо ГРУ в 4:20», – йшлося в SMS.

За словами дівчини, вона насторожилася, але ніяк не реагувала на такі повідомлення. Загалом студентка отримала 4 повідомлення, останнім із яких було: «Синій кит. Відповідь до 4:20. Мовчання знак згоди».

Дівчина дуже здивувалася, чому до неї почали приходити такі повідомлення.

«Стало дуже страшно! Я витягнула сім карту. Я ніколи не чула, щоб вони ні з того, ні з сього присилали повідомлення на телефон. Я навіть ніколи не брала участь в цій грі», – зізналася вона.

Своєю чергою, дівчина зізналася, що не перебуває у дивних групах у соціальних мережах. Зокрема, вона навіть не розміщувала там свій номер телефону.

«У мене на сторінці не написаний номер телефону, однак він прив’язаний до сторінки, але його ніхто не бачить. Я взагалі не розумію, звідки вони взяли мій номер, адже я навіть не можу уявити, який зв’язок між мною і цим всім», – прокоментувала дівчина.

Скриншот з телефону дівчини

До слова, «групи смерті» – це спільноти, зосереджені переважно у мережі Вконтакте, розраховані на підлітків. Починається все з того, що їхні адміністратори дають учасникам груп травматичні «завдання» – наприклад, свідомо порізати собі руки лезом, відзнявши усе це на відео. Кінцевою метою «гри» є доведення дитини до самогубства, яке вона також повинна зафіксувати на камеру. Вперше про «групи смерті» на кшталт спільнот Синий кит, Тихий дом, Разбуди меня в 4:20 заговорили ще у травні минулого року в Росії.

Як відомо, 11 лютого керівник сектору ювенальної превенції ГУНП в Івано-Франківській області Алла Бойчук радила педагогам і батькам перевірити, чи діти не є учасниками підозрілих груп у соцмережах, зокрема, «Вконтакте».

Того ж дня Бойчук заявляла, що в Івано-Франківську поліція виявила сімох дітей, що беруть участь у грі «Синій кит».

Пізніше повідомлялося про 13-річну учасницю смертельної гри «Синій кит», яку знайшли у франківській лікарні.


Поділитися публікацією:
Теги: