Поділитися публікацією:

Фото ілюстративне

За підсумками 2016 року заборгованість Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) за позиками у Міністерства фінансів склала 125,6 млрд грн., Що значно перевищувало оцінну вартість всіх контрольованих Фондом активів на продаж за станом на кінець 2016 року. Про пише ZN.UA .

Нинішня система гарантування вкладів фізосіб, в якій гарантовані виплати повинні здійснюватися за рахунок внесених банками страхових внесків, вичерпала себе. Через масштабності кризи і дій Нацбанку банківських відрахувань катастрофічно не вистачає.

Тому Фонд змушений займати у Мінфіну (держбюджету), причому недешево – за ставкою на рівні 12% річних. У підсумку під завісу минулого року заборгованість ФГВФО тільки за відсотками склала 74 млрд грн., А за основним боргом – 51,6 млрд. Разом – 125,6 млрд грн., що більш ніж на 28 млрд перевищувало оцінну вартість всіх контрольованих Фондом активів на продаж за станом на кінець 2016- го (97,5 млрд) “, – йдеться в статті.

Видання констатує, що система гарантування вкладів – фактичний банкрут, і її умовне існування обнуляє шанси на повернення своїх коштів для кредиторів – юридичних осіб, і клієнтів, які тримають в банку вклади розмірів більш гарантованих 200 тис. Грн.

Чинне законодавство при цьому передбачає, що гарантії Фонду за фактом забезпечуються засобами кредиторів і вкладників банків, що ліквідуються, нічого не отримують до тих пір, поки Фонд не відшкодує свої витрати. При тому – не тільки зі сплати гарантованих сум, але також з повернення боргу Мінфін у, включаючи відсотки. Крім цього, право на левову частку активів банків-банкрутів має Нацбанк , який видає банкам кредити рефінансування.

Таким чином, НБУ не тільки не несе відповідальність за свою бездіяльність у нагляді за банками, а й забирає у кредиторів їх частку в майні банкрута на правах заставодержателя “, – підсумовують автори.

Раніше в ФГВФО заявляли, що 80% активів банків-банкрутів сьогодні існують виключно на папері: незалежні оцінювачі оцінили активи 70 ліквідованих банків, у яких сформована ліквідаційна маса, в 94 млрд грн., Хоча “на папері” їх вартість більше 418 млрд грн.

Мінпром


Поділитися публікацією:
Теги: